Orijent 1919 “gazi” sve pred sobom! U Osijeku pobijedili Osijek II rezultatom 3:1!

U 11. kolu Druge HNL momčad Orijenta 1919 pobijedila je domaći Osijek II rezultatom 3:1

Nastavili su tako Crveni s Krimeje uspješan rezultatski niz! Visoko mjesto na tablici, a smiješi se i sam vrh, više nitko ne može nazvati slučajnošću!

Današnja pobjeda posebno je vrijedna jer je došla nakon rezultatskog minusa. Golove za Orijent postigli su Smolčić 2 (45,  82)  i Monjac u 56. minuti.

Crveni su smogli snage preokrenuti utakmicu i, sada se to može slobodno reći, istaći svoju kandidaturu vjerojatno i za ozbiljnu borbu za viši rang natjecanja.

OSIJEK II – ORIJENT 1919 1:3

Stadion Gradski vrt. Gledatelja 300

Sudac: Marko Cestarić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Latković (31), 1:1 Smolčić (45), 1:2 Monjac (56), 1:3 Smolčić (82)

Žuti kartoni: Dago, Barišić (Osijek II), Mohorovičić, Monjac (Orijent 1919)

Crveni karton: Magdić (55, prekršaj)

OSIJEK II: Barešić, Gačić, Magdić, Benić, Barišić, Latković (67 Beljo), Ćosić, Dago, Soldić (77 Bliznac), Ilić, Kolega (77 Kuzminski)

ORIJENT 1919: Berković, Smolčić, Mulac, Tadejević, Vidas, Mohorovičić (87 Šantek), Liber, Fatić, Iličić (87 Flego), Monjac, Gerc (77 Črnko)

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su u derbiju 11. kola, momčad Fausta Budicina u Gradskom vrtu osvojila je bodove u utakmici protiv Osijeka II.

Domaćini su poveli u 31. minuti prvoga poluvremenu tijekom kojega se igrao ravnopravni nogomet, piše Sportcom.

U 45. minuti Smolčić je nogom skrenuo loptu u mrežu nakon Monjčeva ubačaja iz kuta i izjednačio u idealnom trenutku, taman prije odlaska na odmor.

U drugom dijelu Orijent 1919 je počeo igrati nogomet dostojan pozicije na ljestvici.

Puno je bolje i opasnije izgledala gostujuća momčad nakon odmora, povrh dva zgoditka propustili su igrači Orijenta 1919 realizirati nekoliko izglednih prilika.

U 55. minuti Monjac je pobjegao obrani Osijeka, Magdić je prekršajem za crveni karton zaustavio najboljega igrača Orijenta 1919.

Nakon što je iznudio isključenje igrača Osijeka, Monjac je iz slobodnog udarca efektno pogodio mrežu i dotukao domaćina – 1:2.

U 82. minuti Črnko je ubacio iz kuta, Smolčić je pogodio mrežu i defitivno otklonio sve dvojbe ove sezone!

Orijent 1919 se u Osijeku prometnuo u kandidata za plasman na drugo mjesto koje vodi u Prvu HNL!