KUP HRVATSKE

Rijeka lako pobijedila Dilj, Rožman priliku dao i brojnim juniorima!

Nogometaši Rijeke danas su kod Vinkovaca, u Dilju izvojevali laku pobjedu (o:6!) u susretu s istoimenim domaćinom u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske. Rijeka je tako ušla u osminu finala ovogodišnjeg kup natjecanja

DILJ – RIJEKA 0:6

VINKOVCI – Stadion NK Dilj. Utakmica 1. kola Kupa Hrvatske. Gledatelja 500. Sudac: Ivan Matić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Turčin (30′), 0:2 Menalo (34′), 0:3 Pavičić (37′), 0:4 Menalo (55′), 0:5 Hodža (67′), 0:6 Ilinković (73′)

DILJ: Kelava, Hibeljić (od 46′ Josipović), Ilić, Radić, Raguž, Čulo, Banovac, Pavičić (od 62′ Kalaica), Stanić, Bošnjak, Martinković (od 62′ Kalaica).

RIJEKA: Nwolokor (od 79′ Frigan), Braut, Galović, Lepinjica, Pavičić (od 57′ Hodža), Travaglia, Menalo (od 57′ Ilinković), Andrijašević (od 68′ Simčić), Turčin, Štefulj (od 68′ Zuliani), Escoval.

Nakon izazova u Europskoj ligi i prvenstvu, Rijeka je današnjom utakmicom krenula i u obranu titule pobjednika Kupa, a domaći niželigaš nije predstavljao ozbiljnijeg suparnika.

U bučnoj, pravoj nogometnoj atmosferi Stadiona NK Dilj, trener bijelih Simon Rožman izveo je kombiniranu momčad – ne samo zato jer je zbog reprezentativne pauze velik broj igrača Rijeke trenutno u sastavima svojih nacionalnih momčadi, već i zbog toga jer su upravo ovakvi susreti kao stvoreni za isprobavanje igrača koji manje igraju.

U redovima Rijeke od prve minute debitirali su David Nwolokor, Ennio Travaglia, Tomislav Turčin i Luka Menalo koji se pridružio ekipi, a u nastavku, kada je visoka pobjeda već bila osigurana, priliku su dobili i neki još mlađi igrači, od kojih su neki juniori!

– Razmišljanje ide u smjeru da imaš pet utakmica do trofeja. Prva utakmica nije manje bitna od finala ako želiš trofej. Idemo dalje s istim fokusom, u ovom dijelu najbitnija je pobjeda, rekao je Simon Rožman uoči polaska u Slavoniju.

Golove za Rijeku postigli su novopridošli Menalo (2), Turčin, Pavičić, Ilinković i Hodža.

Posebno se dopao, u svom prvom nastupu u bijelom dresu, polivalentni napadač Menalo, talentirani igrač koji u Dinamu nije mogao dočekati svoju pravu šansu, pa je priliku za afirmaciju, u dogovoru klubova, odlučio potražiti na Kvarneru.

U bijelom dresu sličan put prošao je još jedan igrač, danas superuspješni prvotimac njemačkog Hoffenheima. Zovu ga Krama…

Rijeka je pitanje pobjednika riješila nakon trideset minuta igre. Braut je ubacio s desne strane, Turčin je skrenuo loptu i poslao je u suprotan kut – 0:1 za svoj prvijenac u debiju.

Četiri minute kasnije, Menalo je primio loptu u kaznenom prostoru Dilja, podignuo loptu i sjajnim škaricama matirao vratara Dilja – 0:2.

U 37. minuti Andrijašević je odigrao za Pavičića koji je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora – 0:3.

Do 30. minute Rijeka je nizala prilike, ali bez učinka. U osmoj minuti Turčin je odigrao za Menala koji je gurnuo Andrijaševiću koji je ostao sam pred golom. Njegov udarac odlično je obranio vratar Dilja, lopta se odbila, Franko je pokušao glavom, ali domaćin je izbio loptu u korner.

Uslijedili su pokušaji s distance Andrijaševića  (8′), te prilika za domaćina. Dilj je u 11. minuti izborio slobodan udarac na 18 metara. Pavličićev udarac zapeo je  živom zidu, u nastavku akcije, Bošnjak je pokušao lob iz okreta, svi su na tribinama na trenutak zastali, lopta je prošla preko grede.

Pokušaji Andrijaševića (16′) i Štefulja (20′) ponovo nisu našli put do mreže, kao ni udarac Andrijaševića u 21. minuti iz dobre situacije pred golom Dilja.

U 27. minuti Escoval je odigrao za Turčina koji se lijepo okrenuo i stvorio si poziciju, ali udarac je išao ravno u ruke vratara Dilja.

Nakon serije golova, Lepinjica je u 41. minuti sjajno pucao sa 18 metara, ali lopta je prošla pored vratnice.

U 55. minuti Lepinjica je pronašao Menala koji je poentirao drugi put na utakmici – 0:4.

Lijepu priliku imao je i Hodža koji je pucao iz uskog kuta tako da je domaćin uspio otkloniti opasnost, a Andrijašević je iz neposredne blizine pucao preko gola.