RJEČINA-RIJEKA Pogledajte kako je bilo na nogometnoj fešti u Dražicama!

Nogometaši Rijeke jučerašnjim gostovanjem kod Rječine uveličali su nogometnu feštu u Dražicama povodom dana Svetog Mihovila, zaštitnika Općine Jelenje.

Odavno je poznato da Grobnik voli Rijeku, a oko šestotinjak ljudi došlo je svjedočiti lokalnom derbiju unatoč jakoj buri koja je 90 minuta “šibala” bez prestanka.

Posebno zanimljiv bio je uvod u utakmicu kada su Anas i Ahmad Sharbini na travnjak istrčali u ulozi kapetana Rijeke odnosno Rječine. Nakon bratskog pozdrava krenula je i utakmica u kojoj je Rječina dobro parirala, a Rijeka je povela u 33. minuti upravo golom Sharbinija nakon ubačaja Bajića.

Sharbini je asistirao Jugoviću za drugi pogodak na utakmici, dok je u 65. minuti Bezjak iskoristio upornost Moisesa koji se izborio za jednu loptu, zaobišao vratara Sroka i proigrao Bezjaka kojem je preostalo gurnuti loptu u mrežu – 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Jugović u 68. minuti.

Rezultat je bio u drugom planu, najmlađi su kao i uvijek čekali svoj trenutak za autogram ili zajedničku fotografiju za uspomenu. Ljubav Grobnika prema HNK Rijeka i dalje traje. (hnk rijeka)

Igralište »Rječine«. Gledatelja: 600. Sudac: Marko Linić (Dražice). Strijelci: 0:1 An. Sharbini (33′), 0:2 Jugović (60′), 0:3 Bezjak (65′), 0:4 Jugović (68′).

RJEČINA: Srok, Švrljuga, Jukić, Kovačić, Barčić, Miculinić, Miškulin, Klić, Ah. Sharbini, Linić, Pilčić. Još su igrali: Franović, Vukelić, Imeraj, Švrljuga, Valenta, Mikulić, Gržinčić, Bura, Dukić, Valić, Aleksić.

RIJEKA: Prskalo, Vešović (od 46′ Ristovski), Mitrović (od 46′ Samardžić), Ikić (od 46′ Lešković), Kabiru (od 46′ Žuta), Radošević (od 46′ Maleš, od 50′ Gerald), Močinić (od 46′ Bradarić), Jugović, Bajić (od 46′ Moises), An. Sharbini, Balaj (od 46′ Bezjak).