Muškarac je iz zasad nepoznatih razloga odlučio prijeći cestu u trenutku kada je prolazila grupa biciklista
Rumunjski biciklist Eduard-Michael Grosu, član francuske momčadi Delko Marseille, pobijedio je u drugoj etapi CRO Racea voženoj u Zadru, no etapu je obilježio težak incident koji se dogodio uoči ulaska kolone biciklista u cilj!
Zapravo se dogodila nevjerojatna stvar: muškarac s akreditacijom organizatora u jednom trenutku odlučio je prijeći cestu kojom su se velikom brzinom kretali biciklisti. Njegov pokušaj rezultirao je katastrofom – grupa biciklista naletjela je na njega dok je prelazio cestu te su mnogi biciklisti – neki od sudara a neki od pokušaja izbjegavanja istog – popadali po asfaltu “kao kruške”.
Većini biciklista su utvrđene lakše ozljede, no Matej Mohorič slomio je dva rebra na lijevoj strani i odustao od Cro Racea.
Rumunjski biciklist Eduard-Michael Grosu, pobjedom u drugoj etapi CRO Racea voženoj od Slunja do Zadra u dužini od 183 kilometra, ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku.
Slavio i prošle godine u Zadru
Grosu je slavio i prošle godine u Zadru, a dobro poznavanje završnih kilometara iskoristio je za napad kilometar prije cilja kojim je vrlo brzo stekao 20-ak metara prednosti koje je uspio zadržati do cilja.
Drugo mjesto zauzeo je Australac Alexander Edmondson iz momčadi Mitchelton-Scott, a treće pobjednik prve etape Slovenac Marko Kump iz Adria Mobila. U ukupnom redoslijedu Grosu ima pet sekundi ispred Marka Kumpa. U trećoj etapi plavu majicu namijenjenu najboljem sprinteru nosit će Kump, zelenu Austrijanac Markus Wildauer (Tirol KTM), a bijelu Kazahstanac Vadim Pronski (Astana).
Druga etapa ovogodišnjeg CRO Racea vozače je vodila kroz Nacionalni park Plitvička jezera i Park prirode Velebit, a sama ruta prolazila je u blizini još tri parka: NP Krka, NP Kornati i PP Vransko jezero. Grad Slunj opravdao je status iznimno gostoljubivog domaćina na startu druge etape. Vozače su u središtu mjesta uoči starta toplo pozdravili brojni Slunjani i zaželjeli im sretan put. Znak za početak utrke dao je slunjski gradonačelnik Jure Katić, a vrlo brzo nakon starta iz glavne se skupine izdvojilo pet vozača.
Kao i u utorak u prvoj etapi, među bjeguncima je bio nositelj zelene majice za najboljeg penjača Austrijanac Markus Wildauer (Tirol Ktm) uz sunarodnjake Daniela Lehnera (Felbermayr Simplon) i Dominika Hrinkowa (Hrinkow Advarics) te Australca Benjamina Hilla (Ljubljana Gusto Santic) i Nizozemca Jensa van den Doola (Metec-Tkh). Spomenuta petorka vrlo brzo je izgradila prednost od preko pet i pol minuta te je odnijela bodove na prvom prolaznom cilju na ulasku u Nacionalni park Plitvička jezera te na brdskom cilju na Jezercu pet kilometara dalje. Na prolaznom cilju prvi je bio Van den Dool ispred Hrinkowa i Lehnera, dok je na brdskom cilju Hill bio ispred Wildauera i Hrinkowa.
Nažalost, u nastavku etape vozače su pratili loši vremenski uvjeti – nakon prolaska kroz zonu okrepe sredinom dionice počela je padati jaka kiša uz osjetan pad temperature. Tada je počela padati i prednost vodeće skupine koja je na početku drugog uspona dana u Parku prirode Velebit imala tek nešto više dvije minute ispred pelotona kojega je predvodila slovenska momčad Adria Mobil. Tijekom uspona na čelo glavne skupine izašle su francuske momčadi Delko Marseille i Vital Concept koje su prednost vodeće petorke do vrha smanjile na samo 47 sekundi.
Brdskim ciljem druge kategorije na Velebitu prvi je ponovno prošao Hill ispred Wildauera i Hrinkowa. No, Wildaueru je i drugo mjesto na Velebitu bilo dovoljno da zadrži zelenu majicu. Srećom, tijekom spusta s Velebita prema Maslenici vrijeme se smirilo, kiša je prestala, a bijeg vodeće petorke okončan je 50 kilometara prije cilja. Vrlo brzo potom iz glavne se skupine izdvojilo sedam vozača: Austrijanci Florian Kierner i Stephan Rabitsch (Felbermayr Simplon), Nizozemci Dylan Bouwmans i Stef Krul (Metec-TKH), Francuz Matthieu Jeannes (Illuminate), Poljak Maciej Paterski (Wibatech Merx) i Nijemac Jonathan Dinkler (P&S Metalltechnik). Njihova prednost niti u jednom trenutku nije bila veća od minute, pa su Kierner, Rabitsch i Dinkler ubrzo odustali od bijega, dok su Bouwmans, Krul, Jeannes i Paterski ustrajali sve do šest kilometara prije cilja. Umalo im je u prilog išao i masovni pad vozača koji se dogodio kada su već bili u Zadru, ali tada je prednost vodećeg četverca bila tek 10-ak sekundi. Sutra se vozi treća etapa Okrug – Makarska koja počinje u 12.45 u Okrugu Gornjem.
Kao i dosadašnjih godina, utrku svakodnevno prenosi Hrvatska radiotelevizija s dvanaest sati televizijskog prijenosa uživo te kroz ukupno tri sata sažetaka. Izravan prijenos se emitira i na Eurosportu, a TV prijenos, zahvaljujući suradnji s tvrtkom A.S.O., imaju brojne televizijske postaje s čak šest kontinenata – u Europi, Sjevernoj i Južnoj Americi, Aziji, Africi i Australiji – iz čak 190 zemalja, od kojih neke utrku prenose i uživo. Novost je ove godine i to što se za američko tržište utrka prenosi uživo preko kanala GCN, najveće biciklističke online mreže. Dodatno, utrka se može gledati i na brojnim interkontinentalnim letovima zrakoplovnih kompanija koje svojim putnicima pružaju sportske sadržaje.
Za tehnički dio prijenosa angažirana je španjolska produkcijska kuća ISB, inače izvršna producentska kuća na više od deset prijenosa Olimpijskih igara, koja utrku snima kamerama u vožnji te uz korištenje posebnog snimateljskog helikoptera koji prati utrku iz zraka.