“Atmosfera je među igračima bila sjajna, pobijedili smo i nije bilo niti jedne ozljede. Zašto tražiti nešto više?”, ustvrdio je Mirza Džomba nakon utakmice
Otvorena je Spaladium Arena. Rukomet se vratio ondje, i to uz hrvatsku pobjedu. Konačnih 25:22 u susretu s Crnom Gorom, uz puno prostora za napredak
“Atmosfera je među igračima bila sjajna, pobijedili smo i nije bilo niti jedne ozljede. Zašto tražiti nešto više?”, ustvrdio je Mirza Džomba nakon utakmice.
Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL
Zadovoljan je bio i Lino Červar, doduše pobjedom, ne i određenim detaljima.
“Koncentracija je bila loša, puno smo zicera promašili, to će kažnjavati jače reprezentacije. Nisam zadovoljan obranom na desnoj strani. Moramo biti čvrsti, boriti se za svaki pedalj”.
Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Hrvatska je srljala u pojedinim trenucima, istaknuo je Červar, koji je rekao da sada ima dosta materijala za kritiku.
“Uvijek polazim od toga da se obranom pobjeđuje, a napadom gubi utakmicu. Previše pogrešaka u napadu, a obrana nije bila prava. Ne može se govoriti o dobroj utakmici ako je obrana imala padova”.
Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Obranom se sve može i mora ispraviti, ustvrdio je izbornik. “Sve je u glavi, moramo se više koncentrirati”, podvukao je.
Duvnjak je zabio četiri, odlična krila (Štrlek, Čupić, Horvat) s ukupno 11 golova. Stepančić triput zabio s vanjske pozicije. U drugom dijelu branio je Pešić, koji je u jednom napadu skinuo čak dva zicera.
Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Manuel Štrlek kazao je da su Crnogorci djelomice simulirali igru Srbije.
“Možemo puno bolje. U svim segmentima je prostor za napredak. Umor je prisutan, vidi se da smo teški. Siguran sam da će za tjedan dana sve sjesti na svoje mjesto.”
Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
U uvertiri za Europsko prvenstvo publika je bila sjajna, istaknuli su svi akteri. “Publika izvlači više od maksimuma. Siguran sam da će biti dobra atmosfera na sve tri utakmice u Splitu”, kazao je Štrlek.
Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELLPhoto: Hrvoje Jelavic/PIXSELLPhoto: Hrvoje Jelavic/PIXSELLPhoto: Ivo Cagalj/PIXSELLPhoto: Ivo Cagalj/PIXSELLPhoto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL