SUPERSPORT HNL

Nakon dinamične igre i puno promašenih prilika u prvom dijelu utakmice, Rijeci se otvorilo pogotkom Djouahre odmah na početku drugog poluvremena. Nažalost, bijeli nisu izdržali i u samoj završnici susreta uslijedio je potop

RIJEKA – VARAŽDIN 1-2 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 7. kola Supersport HNL-a. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Gledatelja: 3721.

Strijelci: 1:0 Djouahra (47), 1:1 Teklič (73), 1:2 Kolarić (87)

RIJEKA: Labrović, Grgić, Krešić, Pavlović, Jurišić, Selahi, Vrančić, Djouahra, Halilović, Ampem, Vučkić

VARAŽDIN: Zelenika, Kolarić, Jelenić, Brekalo, Vugrinec, Belcar, Stolnik, Peco, Teklić, Šego, Brodić

Uzalud eurogol Djouahre u 47. minuti – u 72. Pavlović je skrivio najstrožu kaznu i zaradio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton. Teklič je udarac s bijele točke pretvorio u pogodak, a onda su uslijedili novi udarci za bijele. U 87. minuti Kolarić se prošetao kroz riječku obranu i poentirao…

Zvono na uzbunu

Nogometaši Rijeke poraženi su od Varaždina 1:2 u utakmici sedmog kola SuperSuport HNL-a.

Bijeli su nastavili niz bez pobjede, Varaždin je u završnici stigao do vrijedna tri boda.

U 74. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Vrančić je zakasnio zatvoriti Brodića koji je pucao i pogodio Pavlovića u ruku. Nakon intervencije VAR-a Čuljak je pokazao na bijelu točku i ujedno dodijelio drugi žuti karton Pavloviću.

Teklić je poentirao s bijele točke – 1:1.

U 86. minuti Hodža je ubacio iz kuta, Prince je glavom pucao preko grede.

U 87. minuti Kolarić se prošetao kroz riječku obranu i poentirao – 1:2.

Bio je to potpuni preokret…

…iako se na otvaranju drugog dijela sve činilo drugačije.

Rijeka je povela u 47. minuti. Vučkić je ostavio loptu za Djouahru koji je precizno naciljao sa 16 metara i lopta je od vratnice završila u mreži – 1:0.

Prva prilika na utakmici stigla je u desetoj minuti, ali pokušaj glavom Princea nije bio kvalitetan.

U 17. minuti sjajna lopta Selahija za Grgića koji se sjurio u 16 metara i oštro ubacio, ali Vučkić nije uspio doći do lopte.

Varaždin je uzvratio u istoj minuti, udarac Šege s 18 metara otišao je pored gola.

U 25. minuti Grgić je prošao po desnoj strani i ubacio. Vučkić je spustio za Vrančića za 16 metara, ali umjesto udarca odlučio se na dodavanje i propala je prilika za Rijeku.

Varaždin je sjajnu priliku imao u 31. minuti. Šego se zavukao iza leđa obrane Rijeke, zaobišao Labrovića i pogodio vanjski dio mreže.

Uslijedio je pokušaj snažan udarac Teklića 25 metara na jednoj, odnosno pokušaj Pavlovića (43′) glavom na drugoj strani, ali bez promjene rezultata.

U 56. minuti sjajna prilika za Brodića koji je ostao sam u kaznenom prostoru, Labrović je odlično obranio.