SUPERSPORT HNL

Pogodak kakav je danas u Koprivnici zabio Niko Galešić vjerojatno nikada do sada nije viđen na HNL travnjacima

SLAVEN BELUPO – RIJEKA – 0:1 (0-1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Utakmica 9. kola SuperSport HNL-a. Sudac: Duje Strukan (Split). Gledatelja: 1.000.

Strijelac: 0:1 Galešić (40)

SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Štrkalj, Božić, Štefulj, Lepinjica, Liber, Boras, Mioč, Hoxha, Šakota

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Galešić, Mitrović, Goda, Selahi, Hodža, Pašalić, Janković, Pjaca, Ivanović

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo na gostovanju u Koprivnici 1:0 u utakmici 9. kola SuperSport HNL-a.

Bijeli su stigli do pete prvenstvene pobjede i ponovo se vratili na drugo mjesto na ljestvici.

Igrala se 40. minuta utakmice kada je loptu na svojoj polovici terena, na ivici šesnaesterca, primio Niko Galešić.

Centralni branič Rijeke krenuo je sigurnim korakom prema centru, praktički neometan. Od obrambenih igrača u takvim situacijama obično se očekuje prosljeđivanje lopte veznim igračima ili neka duga lopta prema napadačima, međutim Galešić je samouvjereno krenuo prema kaznenom prostoru suparnika.

Kao da ga nitko nije ozbiljno shvaćao, igrači domaće momčadi pokušali su mu parirati te u par duela oduzeti loptu odnosno mogućnost prolaska. Međutim, Galešić se othrvao pritiscima i odjednom se našao praktički sam na ulasku u kazneni prostor suparničke momčadi. Uvidjevši u kakvoj se prilici za gol našao, Niko je fino odmjerenim udarcem lijevom nogom poput iskusnog golgetera ‘pospremio’ loptu uz lijevi vratnicu vratara Suška!

Teško je u tom trenutku bilo razlučiti jesu li više bili iznenađeni igrači Slaven Belupa ili sretni igrači Rijeke! S klupe su u teren utrčali članovi stručnog stožera i rezervni igrači Rijeke kako bi čestitali Galešiću na pogotku kakav vjerojatno nikada do sada nije postignut na HNL travnjacima. Tim vredniji što je momčadi donio velika tri boda s neugodnog gostovanja u Koprivnici.

Tijek susreta

Rijeka je prijetila već u trećoj minuti. Fruk je odlično izbacio iz kuta, Galešić je bio najviši, lopta je prošla uz vratnicu.

Bijeli su sve više pritiskali, nedostajao je završni pas, a domaćin se dobro branio.

Udarci Štrkalja (10′) za Slavene, te Jankovića (8′) i Smolčića (11′) za Rijeku nisu donijeli promjenu rezultata.

Slaven je prijetio u 14. minuti. Brza kontra i ubačaj s desne strane za Mioča koji se našao u sjajnoj poziciji, ali udarac je otišao preko grede.

Četiri minute kasnije Hoxha je prošao po lijevoj strani i ubacio, lopta je uz malo sreće došla do Mioča, ali Smolčić je bio spreman i blokirao udarac.

Nakon pokušaja Jankovića i Smolčića, na drugoj strani Goda je očistio jedan opsasan ubača Štefulja.

I onda je stigao gol.

Galešić je uzeo loptu na svojoj polovici i krenuo u prodor. Igrači Slavena nisu isprve ispratili Niku koji je sjajno nanizao nekoliko suparnički igrača i onda rutinski poentirao – 0:1!

Rijeka je na otvaranju drugog dijela imala jednu dobru situaciju, ali Pjaca se poskliznuo u ključnom trenutku.

Slaven je pritisnuo na otvaranju drugog dijela, riječka obrana uspjela je otkloniti nekoliko opasnih ubačaja.

U 57. minuti Hoxha je pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, lopta je otišla visoko preko gola.

Četiri minute kasnije Odlična akcija Slavena, domaćin je prebrojao riječku obranu, Hoxha je potegnuo, ali snažan udarac otišao je pored gola.

U 68. minuti Lijepo prodor Hoxhe i udarac s ruba kaznenog prostora Labrović je bio siguran.

Na drugoj strani Fruk si je otvorio odlično priliku u 16 metara, ali udarac je otišao preko grede.