KVALIFIKACIJE ZA EP

HRVATSKA – LATVIJA 5-0

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić – Kramarić, Ivanušec, Perišić – Petković

LATVIJA: Purinš – Savalnieks, Černomordijs, Dubra, Sorokins – Jaunzems, Emsis, Tobers, Ciganiks – Uldriks, Ikanueks

Hrvatska je u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. na Rujevici pobijedila Latviju 5-0.

Dva gola zabio je Petković, a po jednom su mrežu gostiju tresli Ivanušec, Kramarić i Pašalić.

Utakmica je usmjerena ka laganoj pobjedi Hrvatske na samom otvaranju. Gvardiol je u 3. minuti izborio slobodni udarac sa 25 metara lagano iskosa s lijeve strane, izvođenja se prihvatio Petković koji je prebacio živi zid i pogodio gornji desni kut nemoćnog Purinša.

Na 2-0 povisio je Ivanušec u 13. minuti, Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac gdje se u gužvi najbolje snašao novi veznjak Feyenoorda.

Neposredno prije odlaska na odmor ponovno je Perišić odradio posao u pripremi pogotka, opet je probio lijevu stranu i zatim poslao prizemnu loptu kroz peterac koju je na drugoj vratnici dočekao nečuvani Petković i lagano ju skrenuo u mrežu.

Sredinom nastavka izbornik Dalić je obavio nekoliko zamjena, a novoušli igrači bili su u akciji kod posljednja dva pogotka. Čim je stupio na travnjak, Barišić je u 68. minuti izveo slobodni udarac s lijeve strane, a lopta je pala pred nogu Kramariću koji ju je s četiri metra proslijedio u mrežu.

U 78. minuti u strijelce se upisao i Pašalić, on je prihvatio loptu oko sredine igrališta, sjurio se prema vratima i pogodio sa 20-ak metara.

Hrvatska sada ima sedam bodova, dok je Latvija i nakon četvrtog nastupa ostala na nuliž, piše RTL Danas.hr.