Riječani su danas tukli “iz svih oružja”, ali malo nesreća a malo i odličan vratar gostiju Hadžikić spriječili su Bijele u nakani da povedu u regularnom dijelu susreta. A onda je stigla sudačka nadoknada i trenutak goleme sreće!
RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)
RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici, Utakmica 1. kola SuperSport HNL. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Gledatelja: 5.964.
Strijelci: 1:0 Butić (90+2), 2:0 Jurić (90+6)
RIJEKA: Zlomislić – Oreč, Majstorović, Radeljić, Devetak – Dantas – Ndockyt, Fruk, Janković, Rukavina – Čop
SLAVEN BELUPO: Hadžikić – Krušelj, Kovačić, T. Božić, Jakir – Crepulja, Agbekpornu – Lepinjica, Caimacov, Jagušić – I. Božić
Rijeka je u obranu titule prvaka krenula pobjedom 2-0 na svojoj Rujevici protiv Slaven Belupa!
U odnosu na uzvratnu utakmicu protiv Ludogoreca, trener Rijeke Radomir Đalović napravio je dvije promjene. Rukavina umjesto Menala, koji nije smio igrati zbog crvenog kartona iz finala Kupa te Čop umjesto Petroviča.

Rijeka je od prve minute preuzela inicijativu. Već u 7. minuti bilježimo dvostruku šansu – nakon ubačaja Jankovića iz slobodnog udarca, Fruk puca glavom, ali njegov udarac je blokiran. Lopta se odbila do Čopa koji iskosa puca, ali samo u vanjski dio mreže.
U 11. minuti nova lijepa akcija Rijeke, ovaj put preko Oreča koji ubacuje prizemno za Čopa, no Hadžikić je na visini zadatka. Nekoliko minuta kasnije (16’), Fruk i Čop ponovno kombiniraju, no Frukov udarac je blokiran. U nastavku akcije Janković pokušava, ali nedovoljno snažno.
Rana promjena za goste iz Koprivnice dogodila se već u 16. minuti kada je zbog ozljede Krušelja, umjesto njega ušao Katalinić. Samo pet minuta kasnije još jedan prisilni izlazak – zbog ozljede izlazi i Rukavina, a ulazi Gojak.
Šanse Jankovića, bomba Oreča
Najbolju šansu u prvom dijelu Rijeka je imala u 23. minuti. Janković je dobio odličnu loptu iz zadnje linije, pobjegao obrani i pucao iskosa s oko 15 metara, ali Hadžikić sjajno brani. U nastavku akcije još jedan pokušaj Jankovića nakon povratne lopte Čopa, no lopta odlazi preko gola.

Slaven Belupo nije bio bezopasan. U 24. minuti Caimacov je okušao udarac s distance, ali Zlomislić je mirno reagirao. U 32. minuti zamalo iznenađenje – Katalinićev ubačaj s desne strane pretvorio se u lob udaac i uumalo vara Zlomislića, ali Oreč čisti u korner.
Najbliži pogotku gosti su bili u 36. minuti kada Oreč snažno puca s 30 metara – lopta pogađa gredu, odbija se na gol-liniju pa natrag u polje. VAR se nije uključivao, a igra je nastavljena.
Do kraja prvog dijela Rijeka je pokušavala preko Jankovića i Ndockyta – u 41. minuti Janković ubacuje na drugu vratnicu, a Ndockyt glavom šalje preko gola. Malo kasnije, Dantas ubacuje prema Gojaku koji ne uspijeva zahvatiti loptu kako je želio.

Prvih 45 minuta prošlo je bez pogodaka, no uz brojne prilike i pogođen okvir gola.
Nakon sadržajnog i dinamičnog prvog dijela, drugo poluvrijeme donijelo je slabiji ritam. Prva ozbiljnija situacija stigla je tek u 48. minuti kada je Janković pobjegao u kontru, ali ga je Jakir odličnim sprintom stigao i zaustavio bez prekršaja.
Dvije minute kasnije, nova prijetnja – Jagušić je ostao sam iskosa s lijeve strane, no Zlomislić odlično reagira i zatvara bliži kut.
U 57. minuti žuti karton dobiva Katalinić, a tri minute kasnije Rijeka radi dvostruku izmjenu – Ndockyt i Čop izlaze, a ulaze Butić i Jurić.
U 61. minuti žuti karton i za gostujućeg igrača – Ivan Božić. Uslijedile su i nove promjene – u 67. minuti Slaven mijenja Agbekpornua i Lepinjicu, a na teren ulaze Ćubelić i Mitrović. Rijeka potom mijenja Dantasa i Oreča (71’), umjesto kojih ulaze Ilinković i Lasickas. U 76. minuti posljednje izmjene za goste – izlaze Caimacov i I. Božić, a ulaze Liber i Šuto.

Najbliže pogotku u drugom dijelu bio je Jurić u 70. minuti. Butić je lijepo vratio jednu visoku loptu na drugu vratnicu, a Jurić glavom puca malo pored gola.
Ekstaza na Rujevici
U 83. minuti svima je ‘stalo srce’ na Rujevici: Ilinković je ubacio na drugu vratnicu za Gojaka koji je pucao glavom, ali lopta je išla ravno u ruke Hadžikića!
A onda – u drugoj minuti sudačke nadoknade trenutak sveopće ekstaze! Janković je ubacio iz kornera, Gojak pucao, Hadžikić odbio, a Butić iz blizine zakucao u mrežu!
I tu nije bilo gotovo – u posljednjoj sekundi sureta zabio je i Jurić za 2:0! Butić je probio lijevu stranu i ubacio na vrh peterca gdje je Jurić zakucao loptu za svoj riječki prvijenac.
Na taj način naplaćen je sav trud, želja i upornost riječkih igrača koji su tražili pogodak svih 90 minuta, a onda ga napokon i pronašli u sudačkoj nadoknadi vremena.

































