TURNIR U BELLINZONI: Juniori Rijeke u finalu tijesno izgubili od brazilskog Palmeirasa

Juniori Rijeke ostvarili su sjajan uspjeh osvojivši drugo mjesto na međunarodnom turniru u švicarskoj Bellinzoni

Rijeka je u finalu izgubila od Palmeriasa rezultatom 1:2.

Palmerias je bolje ušao u susret i poveo nakon oštrog ubačaja iz prekida – 1:0.

To je probudilo Riječane koji su zagospodarili terenom i krenuli stvarati prilike. Nakon što su propustili iskoristiti četiri dobre prilike Palmerias je pet minuta prije kraja susreta povećao prednost.

Nakon jedne situacije u riječkom šesnaestercu sudac je pokazao na bijelu točku uz veliki prigovore od strane juniora Rijeke.

Vratar Rijeke Majkić nije uspio obraniti i Palmerias je povećao vodstvo na 2:0.

Tri minute prije kraja susreta Igor Lepinjica je uposlio Dukađina koji je mirno plasirao za 2:1.

Do kraja utakmice ostalo je premalo vremena da bi Rijeka stigla do izjednačenja pa je naslov otišao u ruke Palmeriasa.

Podsjetimo, juniori Rijeke u nedjelju su pobjedom nakon ruleta jedanaesteraca protiv Grasshoppera 5:3 (0:0) izborili finale turnira u Bellinzonu.

U  drugom polufinalu Palmeiras je svladao Inter ukupnim rezultatom 8:7 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Izabranici Renata Pilipovića slavili su protiv švicarskog Grasshoppera. Nakon velike borbe utakmica je završila bez pogodaka i o pobjedniku se odlučivalo izvođenjem jedanaesteraca.

Od Riječana su odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeli Šantek, Ayodeji, Ristovski, Mulac i Dukađin te svojim pogodcima odveli Rijeku u finale.