VIDEO Pogledajte sažetak utakmice i sve golove iz susreta Bednja – Rijeka 0:10

Put prema Rabuzinovom suncu u sezoni 2015./2016. nogometaši Rijeke počeli su pobjedom protiv Bednje u Beletincu. Šesnaestina finala Kupa odvela je Rijeku u jedno malo mjesto u kojem je utakmica tog dana bila glavni događaj. Oko 1.500 ljudi natiskalo se uz teren da pogleda na djelu lokalnu Bednju protiv prvoligaša.

Nogometaši Rijeke nakraju su pobijedili Bednju rezultatom 10:0. Bila je to najuvjerljivija pobjeda Rijeke na gostovanju u jednoj službenoj utakmici.

Pogotke za bijele postigli su Moises (7′), Tomasov (21′, 50′, 70′, 77′), Samardžić (31′, 33′), Balaj (41′), Bezjak (80′), Bradarić (89′).

U nastavku pogledajte sažetak utakmice i sve golove postignute u tom susretu. (hnk rijeka tv)

Nakon utakmice trener Riječana Matjaž Kek rekao je: – Igrali smo s velikom željom da što prije riješimo utakmicu. Odradili smo utakmicu kako treba, a to je bilo jedino što me zanima. Hvala domaćinu što su igrali fer i korektno i želim im sve najbolje u nastavku sezone.

Rijeka je već u ranoj fazi utakmice riješila pitanje pobjedinka, 10:0 u konačnici je podatak koji će ostati zapisan u statistike riječkog kluba kao najuvjerljivija pobjeda na gostovanju u službenoj utakmici.

– Moram naglasiti da su ljudi bili jako ljubazni, važno je doći u manje sredine i odigrati utakmicu. Naravno da postoji razlika između Prve lige i nižih liga, ali domaćin je isto igrao koliko može. Meni je ujedno najbitnije da se nitko nije ozlijedio i da je sve bilo fer i koretno. I na tome još jednom hvala – zaključio je Matjaž Kek.