REGIONALNI DERBI Orijent 1919 “protutnjao” Krkom!

U derbiju Treće HNL Zapad Orijent 1919 je s visokih 3:0 pobijedio Krk

KRK – ORIJENT 1919 0:3 (0:1)

KRK – SRC Josip Pepi Uravić. Utakmica 16. kola Treće HNL – zapad. Sudac: Mladen Komesar (Zagreb) Gledatelja 350.

Strijelci: 0:1 Monjac (5′), 0:2 Iličić (48′), 0:3 Gerc (85′). Žuti kartoni: Zec, Golić, Malinić (Krk).

KRK: Berković, CoN, Kurolt, Čuturilo, Totić, Josipović, Zec (od 54′ Alilović, Mijić (od 67′ Majačić –), Golić, Malinić, Gibičar

ORIJENT 1919: Herman, Čanković, Jergović, Žeželj, Iličić, Weitzer, Monjac, Mioč (od 74′ Bijelić –), Hasačić, Mohorovičić, Vidas

U direktnom dvoboju za drugo mjesto Ljestvice Treće HNL Zapad nogometaši Orijenta 1919 na dominantan način su s visokih 3:0 pobijedili domaći Krk.

Pomogli su dečkima s Krimeje i brojni navijači, “Red Fuckersi”, koji su ih došli podržati na naš najveći otok. Njihova podrška s tribina, uz bubnjeve i pjesmu, bila je itekako zamjetna, mada vremenski uvjeti uoči početka utakmice – uporna jaka kiša i sumorni oblaci – nisu bili idealna kulisa kako za nogometnu utakmicu tako i za gromoglasno navijanje.

Zgoditke za goste postigli su Monjac, 0:2 Iličić i Gerc. A da će ovaj susret biti “jednosmjerna ulica” pokazao je Monjac već u 5. minuti kada je iskoristio nesmotrenost obrane domaćih i nakon utrčavanja u prazan prostor mirno plasirao loptu u mrežu iza vratara Berkovića.

Potkraj prvo poluvremena glavu je ozlijedio Miroslav Iličić, ali ni to ga nije smetalo da samo koju minutu kasnije, s povezom preko glave, postigne lijepi zgoditak za 2:0, odličnim udarcem s
nekih petnaestak metara.

U završnici utakmice priliku su dobili i igrači s klupe Bijelić, Gerc i Fumić (ovakvu klupu bi poželjeli i mnogi prvoligaši!) a priliku je najbolje iskoristio Vedran Gerc kada je pet minuta prije kraja utakmice zabio za konačnih 3:0.

U drugom susretu 16. kola Opatija – Dugo Selo 2:0.