VELIKA POBJEDA!

RIJEKA POBIJEDILA U KOPENHAGENU! Srce i upornost Franka i ekipe Rijeci donijeli grupnu fazu Europske lige!

Screenshot

Rijeka je pobijedila zahvaljujući jednom od najčudnijih pogodaka u njezinu korist ikada!

KOPENHAGEN – RIJEKA 0:1 (0:1)

KOPENHAGEN – Parken stadion. Utakmica play-off runde Europske lige. Sudac: Chris Kavanagh (Engleska). Bez gledatelja.

Strijelci: 0:1 Ankersen (20′-ag)

KOPENHAGEN : Johnsson, Bengtsson, Nelsson, Stage (od 56′ Mudražija), Fischer (od 46′ Kaufmann), Wilczek, Zeca, Biel, Ankersen (od 67′ Bartolec), Wind, Sigurdsson
RIJEKA: Nevistić, Tomečak (od 90′ Raspopović), Capan, Velkovski, Smolčić, Štefulj, Čerin, Pavičić (od 76′ Lepinjica), Lončar, Andrijašević, Kulenović (od 83′ Escoval)

Rijeka je odigrala sjajnu utakmicu i još jednom demonstrirala hrabrost i odličan nogomet kada je bilo najpotrebnije te četvrti put izborila plasman u skupine Europske lige.

Igrači Rijeke večeras su na travnjak mitskog Parken stadiona u Kopenhagenu izašli visoko uzdignuta čela, osokoljeni uputama trenera Rožmana i svjesni ogromne važnosti ove utakmice koja bijelima može donijeti ne samo “vreću novaca”, već i igranje u “europskom izlogu”, gdje svaki igrač ima motiv i priliku iskazati svoje nogometne vještine, dodatno unaprijediti karijeru i – osigurati svoju egzistenciju na dulje vrijeme.

Nakon početnog ispitivanja snaga i “igre na sigurno”, Riječani su se sve više otvarali prema naprijed, a posebno ih je osokolilo vodstvo za što je najzaslužniji Franko Andrijašević – odnosno njegovo veliko srce i upornost!

U režiji Andrijaševića i obrane domaćih vidjeli smo nevjerojatan pogodak!

Kulenović je uspio izboriti jednu loptu na centru, Andrijašević je krenuo prema šesnaestercu domaćih gotovo s centra, sam protiv dvojice-trojice, ali je mudro iskoristio sudar braniča Kopenhagena. Ušao je u šesnaesterac sam i uspio prebaciti vratara! Lopta se odbila od grede i završila od koljena Ankersena u mreži domaćina! Zaista pogodak kakav se rijeko viđa, ali koga briga – Rijeka je došla u puno komotniju poziciju.

I to se odrazilo na igri. Rijeka se sve više otvarala i dolazila na rub šesnaesterca ili čak u kazneni prostor domaćih, i prava je šteta što barem jedna od nekoliko (polu)prilika bijelih nije okončana novim golom u mreži vratara Johnsona.

U 32. minuti Lončar je povukao kontru po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio, na kraju samo korner za Rijeku. Dvije minute kasnije Pavičić je oštro ubacio iz kuta, lopta je prošla kroz kazneni prostor!

U 36. minuti prilika za domaćina. Nakon ubačaja lopta je došla do Bengtssona koji je snažno potegnuo s 15 metara, ali udarac je završio u bloku.

U 44. odlična prilika za Rijeku! Kulenović je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, Andrijašević je pucao, ali lopta je nažalost zapela u živom zidu…

I drugo poluvrijeme Riječani su počeli odlučno. U 48. minuti brza kontra Riječana po desnoj strani, Andrijašević je ubacio, Kulenović uspio skrenuti loptu, ali išla je u ruke vratara.

U 50. minuti nova dobra situacija za goste! Kulenović se riješio pratnje braniča, s lijeve strane se sjurio u kazneni prostor i ubacio. Andrijašević se izborio za poziciju između dvojice braniča, ali njegov udarac iz klizećeg položaja obranio je vratar Copenhagena…

Očekivano, od tog trenutka Kopenhagen je zaigrao odlučnije, praktički na “sve ili ništa”, stvorili su Danci nekoliko dobrih prilika, ali Nevistić i obrana bijelih su izdržali!

U 63. minuti Mudražija se zavukao iza leđa obrane i ubacio. Lopta se odbila do Winda na 12 metara, ali udarac su blokirali braniči Rijeke.

U 70. Pavičić je sjajno izbacio dvojicu igrača Copenhagena, lopta je došla do Čerina čiji je udarac sa 16 metara završio u bloku.

Dvije minute kasnije velika prilika za domaćina! Nakon ubačaja s lijevog boka, lopta je došla do Wilczeka na 16 metara, ali volej iz prve otišao je srećom preko grede!

U 81. ponovno Rijeka! Kulenović je u punom sprintu ušao u kazneni prostor, ali u završnici otišao u desnu stranu i udarac nije bio previše opasan.

U 87. još bolja prilika za Rijeku! Tomečak je ubacio, Escoval na 6-7 metara od domaćeg vratara nekako uspio doći do lopte, i malo je nedostajalo da završi u mreži domaćina! Lopta je prošla kroz noge braniča Kopenhagena, a umalo i kroz noge vratara!

Igralo se četiri minute sudačke nadoknade, Danci su pokušali i “na silu”, ali Riječani su izdržali sve i odnijeli povijesnu pobjedu u prijestolnici Danske!