RUKOMET - PREMIJER LIGA

Zamećani došli do druge uzastopne pobjede, u Rijeci savladali Umag rezultatom 27:26

Rukometaši Zameta došli su do druge uzastopne pobjede pobijedivši ekipu Umaga rezultatom 27:26

Nakon što su u uvodnim minutama gosti poveli golovima bivših Zamećana Golika i Majića, Zamet prelazi u vodstvo golovima Njegovana, Tomaša i Vučka.

Nakon pogotka Tomaša u 13 minuti susreta Zamet povećava prednost na 4 pogotka. Nakon minute odmora Umag postiže 3 uzastopna gola i smanjuje prednost. Golovima Kvasteka i Islamovića Zamet ponovo povećava prednost, a pogotkom odličnog Mrakovčića odlazi se na poluvrijeme rezultatom 15:13.

Umag bolje ulazi u drugi dio i izjednačava u 37. minuti te prelazi u vodstvo u 42. minuti koje drži idućih 6 minuta. Nakon toga Zamet ponovo preuzima prednost koju održava do kraja susreta za konačnih 27:26.

Pred Zametom je sada gostujuća utakmica protiv Dubrave.

ZAMET: Vučko 6 (5), Tomović, Ljevar, Njegovan 2, Ogurlić, Islamović 1, Sorić, Tomaš 3, Milih 2, Viskić, Mrakovčić 4, Devčić 1, Pikec 3, Kvastek 5.

UMAG: Buvinić 11 (6), Kamba, Horozović 1, Dizdar 2, Milinković, Tomljanović 3, Matijević, Majić 3, Sinčić 3, Golik 1, Ćuzović.

Sedmerci: Zamet 6 (5), Umag 6 (6). Isključenja: Zamet 8, Umag 10 minuta