BORBA S KORONAVIRUSOM

NOVI PODACI STOŽERA: Danas imamo 241 novi slučaj, preminule su dvije osobe, a 23 ljudi je na respiratoru

Photo: Josip Regovic/PIXSELL

U Hrvatskoj je danas zabilježena 241 novozaražena i dvije preminule osobe, a među novooboljelima je i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković; zaraza je ušla u na KBC Rebro gdje je zaraženo 10 pacijenata, sedam liječnika i devet medicinskih sestara

PRATITE TIJEK DOGAĐANJA:

23 novozaraženih u Zagrebačkoj županiji

10:13 – “Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije u odnosu na podatke od petka oboljele su 23 osobe (2 Grad Sveta Nedelja, 1 Grad Zaprešić, 1 Grad Jastrebarsko, 7 Grad Velika Gorica, 2 Grad Dugo Selo, 1 Grad Vrbovec, 2 Grad Sveti Ivan Zelina, 1 Općina Brdovec, 1 Općina Stupnik, 1 Općina Klinča Sela, 2 Općina Brckovljani, 2 Općina Rugvica), a izliječeno je 6 osoba.

Od 23 novooboljele osobe 7 su kontakti prethodno oboljelih, dok je za 16 slučajeva nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 150 osoba. Zbog pozitivnih djelatnika u samoizolaciji je jedan razred na području Samobora te jedan razred na području Brckovljana”, izvijestio je stožer.

72 novozaraženih u Zagrebu

10:11 – Nova 72 slučaja zaraze koronavirusom zabilježena su u zadnja 24 sata u Zagrebu, a među novooboljelima je šestero učenika osnovnih i srednjih škola zbog čega je samoizolacija određena za 120 učenika i desetero nastavnika, izvijestio je u subotu zagrebački Stožer Civilne zaštite. U zadnja 24 sata u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ provedeno je 884 testiranja na koronavirus, a zbog nova 72 slučaja mjera samoizolacije izrečena je za 314 osoba.

Za 26 novooboljelih osoba utvrđeno je da su zasad negativne epidemiološke anamneze, 42 osobe su kontakti zaraženih, kod jedne je osobe moguće izlaganje na godišnjem odmoru, kod jedne je osobe moguća izloženost prilikom izlaska, a kod dvije moguće izlaganje su obiteljske svečanosti. U domovima za starije i nemoćne osobe na području Zagreba nije bilo novooboljelih osoba.

Tijekom proteklog dana utvrđen je pozitivan nalaz testa kod tri učenika osnovnih škola i tri učenika srednjih škola te je mjera samoizolacije određena za 57 učenika i devet nastavnika osnovnih te 63 učenika i jednog nastavnika srednjih škola. Zbog pozitivnog nalaza testa jedne kuharice osnovne škole, mjera samoizolacije je izrečena za dva nenastavna djelatnika. Trenutno je u Zagrebu 409 aktivnih slučajeva, a 1831 osoba se nalazi u samoizolaciji.

8 novozaraženih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

10:09 – “U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je osam novih slučajeva zaraze koronavirusom. Riječ je o jednoj muškoj i dvije ženske osobe iz Dubrovnika (za dvije je utvrđena epidemiološka veza), jednoj muškoj osobi iz Metkovića i jednoj ženskoj osobi iz Kule Norinske (za oboje utvrđena epidemiološka veza), jednoj muškoj osobi iz Župe dubrovačke, te jednoj muškoj i jednoj ženskoj osobi koje nemaju prebivalište na području naše županije.

Izliječeno je sedam osoba – tri iz Dubrovnika, dvije iz Metkovića, jedna osoba iz Slivnog te jedna osoba koja nema prebivalište na području naše županije. U OB Dubrovnik hospitalizirano je deset osoba pozitivnih na koronavirus. Od početka pandemije analizirano je 14 808 uzoraka. U samoizolaciji su 259 osobe, a u posljednja 24 sata nije utvrđen slučaj kršenja mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđen je ukupno 81 slučaj kršenja samoizolacije”, priopćio je županijski stožer.

Danas imamo 241 novozaražene i 2 preminule osobe

10:05 – “U posljednja 24 sata zabilježen je 241 novi slučaj zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 1447. Među njima je 289 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 23 pacijenta. Preminule su 2 osobe.

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježena 17.401 osoba zaražena novim koronavirusom, od kojih su 293 preminule. Ukupno se oporavila 15.661 osoba, od toga 238 u posljednja 24 sata. U samoizolaciji su trenutno 8973 osobe.
Do danas je ukupno testirano 321.551 osoba, od toga 4352 u posljednja 24 sata”, priopćio je Nacionalni stožer civilne zaštite.

Bez novozaraženih u Koprivničko-križevačkoj županiji

9:56 – Stožer civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije obavještava javnost kako su tri osobe na području Koprivničko-križevačke županije proglašene zdravima, odnosno oporavljene su od SARS – CoV-2 virusa. Trenutno je 19 aktivnih slučajeva, a na bolničkom liječenju su tri osobe. Od početka pojave virusa na području županije zabilježeno je ukupno 229 slučajeva bolesti COVID-19,  a u samoizolaciji se nalazi 179 osoba.

Tijekom dana očekuju se i nalazi izuzetih uzoraka osoba smještenih u objektu s područja općine Legrad u kojem je inspekcija Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike provela nadzor te utvrdila kako se u spomenutom objektu nalazi 36 korisnika te četiri zaposlenika, što je deset osoba više u odnosu na dan ranije i podatke koje je vlasnik objekta neistinito prikazao.

21 novozaražena osoba u Vukovarsko-srijemskoj županiji

9:45 – “U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je 21 nova pozitivna osoba na COVID-19 (15 osoba iz Vinkovaca, 1 iz Jarmine, 1 iz Soljana, 1 iz Starih Jankovaca, 2 iz Ivankova i 1 iz Vukovara). Preminulih osoba nema.

Od početka epidemije, ukupan broj oboljelih osoba je 896, od kojih je 766 osoba izliječeno, a ukupno je 17 preminulih osoba. Trenutno je u županiji 10 osoba hospitalizirano zbog COVID-19 bolesti. U protekla 24 sata testirane su 172 osobe, te je ukupno testiranih do sada na području županije 12045. U samoizolaciji na području županije je 966 osoba.

Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u Vukovarsko-srijemskoj županiji je pozitivno 18 radnika iz sustava zdravstva (3 liječnika, 9 medicinskih sestara/tehničara, 4 drugih zdravstvenih radnika i 2 nezdravstvena radnika). U samoizolaciji iz sustava zdravstva je 31 radnik (22 medicinske sestre/tehničara, 6 drugih zdravstvenih radnika i 3 nezdravstvena radnika).

Iz sustava obrazovanja ukupno je oboljelo 3 nastavnika i 30 učenika. U samoizolaciji se nalazi 9 nastavnika i 507 učenika”, poručili su iz stožera.

Dvoje novozaraženih u Istri

9:29 – “U Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 288 uzoraka briseva (132 za administrativne potrebe) na COVID-19, od kojih su 2 pozitivna. Radi se o uvezenom slučaju (Republika Crna Gora). Jedna osoba je djelatnica predškolske ustanove u Novigradu. Provodi se epidemiološka obrada, protuepidemijske mjere, dekontaminacija prostora, određene su mjere samoizolacije za 120 djece i 30 djelatnika predškolske ustanove”, priopćio je istarski stožer.

U Indiji više od 100.000 umrlih od koronavirusa

9:27 – Smrtnost od koronavirusa u Indiji prešla je brojku od 100 tisuća u subotu čime je Indija postala treća zemlja u svijetu koja je prešla taj turobni prag, poslije SAD-a i Brazila, dok epidemija ne pokazuje znakove posustajanja.Ukupan broj smrtnih slučajeva iznosi 100.842, objavilo je ministarstvo zdravstva, dok je ukupan broj zaraženih skočio na 6.47 milijuna nakon dnevnog porasta slučajeva od 79.476. Indija već neko vrijeme ima najveću dnevnu stopu porasta zaraze u svijetu.

Vlada premijera Narendre Modija, suočena s padom ekonomije nakon uvođenja strogih mjera karantene kako bi obuzdali širenje virusa kasno u ožujak, nadomak je potpunog otvaranja zemlje. Kinima će biti dopušten rad s pola kapaciteta ovaj tjedan, a lokalne vlasti mogu odlučiti otvoriti škole od sredine ovog mjeseca. S približavanjem zime i godišnjih odmora, uključujući i Hindu festival Diwali sljedeći mjesec, u drugoj najmnogoljudnijoj zemlji na svijetu moglo bi doći do porasta slučajeva, kažu zdravstveni stručnjaci.

“Vidjeli smo nedavno usporavanje krivulje virusa, no mogla bi se pojaviti nova žarišta”, rekla je Bhramar Mukherjee, profesorica biostatistike i epidemiologinja na sveučilištu Michigan. Rekla je da podaci pokazuju da je malo iznad sedam posto populacije od 1.3 milijarde ljudi bilo izloženo virusu, što znači da je Indija još daleko od imuniteta krda. Broj slučajeva mogao bi narasti na 12.2 milijuna do kraja godine, no stopa zaraze mogla bi ovisiti o tome koliko su efikasne mjere poput socijalne distance, rekla je.

18 novozaraženih i jedna preminula osoba u Primorsko-goranskoj županiji

9:24 – “U Primorsko-goranskoj županiji danas je 18 novozaraženih i 28 ozdravljenih osoba. Dobra je vijest to što su među ozdravljenima 22 osobe iz Doma za starije osobe u Delnicama, a dvoje se korisnika vratilo iz bolnice u Dom. I ostali u domu su dobro, javljaju epidemiolozi. Nažalost, u KBC-u Rijeka jedna osoba iz doma je umrla, što je ukupno šest osoba. Svi novozaraženi kontakti su prethodno zaraženih. Aktivnih je slučajeva 143”, objavio je županijski stožer civilne zaštite.

7 novozaraženih u Osječko-baranjskoj županiji

9:22 – “Tijekom posljednja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije testirano je 208 uzorka od kojih je sedam bilo pozitivno na koronavirus. Tri novozaražene osobe su sa šireg područja Osijeka, dvije iz Đakova te po jedna iz Bilja i Strizivojne. U KBC-u Osijek je hospitalizirano 25 bolesnika s koronavirusom, a na respiratoru ih je troje. 50 novih kontakata je stavljeno u samoizolaciju te se sveukupno u samoizolaciji na području naše županije nalaze 493 osobe”, priopćio je županijski stožer.

27 novozaraženih u Sisačko-moslavačkoj županiji

9:21 – “U Sisačko-moslavačkoj županiji na današnji dan dvadeset i sedam je novooboljelih osoba od zarazne bolesti covid-19. Dvadeset je osoba s područja grada Popovače, dvije osobe su s područja grada Siska, jedna osoba s područja grada Petrinje, jedna osoba s  područja općine Martinska Ves te tri osobe s područja grada Kutine. Epidemiološka obrada je u tijeku”, doznaje se iz stožera.

Još dvoje Trumpovih savjetnika ima koronavirus

8:48 – Kellyanne Conway, bivša viša savjetnica američkog predsjednika Donalda Trumpa, rekla je da je pozitivna na koronavirus, kao i Trumpov voditelj predizborne kampanje Bill Stepien, koji su posljednji članovi predsjednikovog okruženja kojima je dijagnosticiran koronavirus, izvijestili su američki mediji.

“Večeras sam testirana pozitivno na covid-19. Moji simptomi su blagi (lagani kašalj) i osjećam se dobro”; tvitala je Conway. “Započela sam proces karantene u dogovoru s liječnicima”, dodala je. Conway je bila na događaju u Vrtu ruža u Bijeloj kući u subotu kad se najavila Trumpova nominacija sutkinje za američki Vrhovni sud.

Politico je prvi izvijestio, a kasnije je iz Trumpovog stožera potvrđeno, da je pozitivan na koronavirus i voditelj predizborne kampanje Bill Stepien. Vijest dolazi nekoliko sati nakon što je zaraženi Trump primljen u bolnicu. Stepien je u utorak putovao na predsjedničku debatu u Cleveland i natrag s Trumpom i drugom pomoćnicom, Hope Hicks, kojoj je također dijagnosticiran koronavirus. S predsjednikom je u ponedjeljak bio i u Bijeloj kući.

Kako je koronavirus došao u Bijelu kuću

8:15 – Uredi su tijesni, posjetitelji stalni, a šef ne voli da se nose maske. Dobrodošli u Bijelu kuću Donalda Trumpa, u kojoj se koronavirus lako ugnijezdio i zarazio njega samog. Nakon što je u petak objavljeno da su Donald Trump i supruga Melania zaraženi, počela je utrka u otkrivanju kontakata. A to nije lako.

Izbjegavanje političkih mitinga u zatvorenom, nošenje maski i poštivanje socijalnog razmaka, ništa od toga nije vrijedilo za Donalda Trumpa. U srijedu ga je na skupu u Minnesoti pratila bliska suradnica Hope Hicks, koja je dan kasnije dobila pozitivan nalaz na koronavirus. Trumpova kampanja se sada zaustavlja. Skup predviđen za petak na Floridi je otkazan, a u subotu je trebao ići u Wisconsin, dok mu je za sljedeći tjedan u planu bila Arizona. Dio skupova u kampanji bio je organiziran na otvorenom, ali Trump se prošlog tjedna obratio stotinama svojih pobornika u dvoranama na Floridi i u Georgiji.

Također primio brojne uzvanike u Bijeloj kući kojima je svečano objavio da namjerava sutkinjom Vrhovnog suda imenovati Amy Coney Barrett. Ona je negativna na koronavirus. Bijela kuća je sa svojim malim prostorijama i hodnicima često prenapučena. Čak se i slavni Ovalni ured brzo napuni suradnicima. Na primjer, vrlo utjecajni Trumpov zet Jared Kushner radi u jednoj od najmanjih prostorija Bijele kuće, ali “ima dobru lokaciju” jer je tik do predsjednikove privatne blagovaonice, njegove omiljene prostorije.

U Bijeloj kući radi 400 osoba, a osim novinara koji strogo poštuju preporuku o nošenje maski, malo tko od osoblja ima istu naviku. Šef se ionako redovito izrugivao onima koji je nose.  U Bijeloj kući zna biti tijesno, a još je više tako u predsjedničkom zrakoplovu Air Force One, njegovu helikopteru Marine One, ili u limuzini koju zovu “Zvijer”, gdje su putnici u neposrednoj blizini predsjednika.

Hope Hicks je pratila u utorak Trumpa u Cleveland, na prvu debatu s Joe Bidenom i zatim dan kasnije u Minnesotu. New York Times navodi da je 31-godišnjakinja osjetila prve simptome po povratku iz Minnesote i otišla u izolaciju. Tijekom debate u Clevelandu, obitelj Donalda Trumpa stigla je s maskama, kao i obitelj Joea Bidena, ali su ih Trumpovi uskoro skinuli. Trumpovi suradnici uz to nisu nosili zaštitne maske tijekom višednevnih priprema za prvu predsjedničku debatu.

Trump dobio dozu remdesivira

8:15 – Nakon što je hospitaliziran u vojnoj bolnici Walter Reed zbog zaraze koronavirusom, američki predsjednik Donald Trump dobio je dozu antivirusnog lijeka “remdesivir”, objavio je noćas predsjednikov liječnik dr. Sean Conley, dodavši kako je predsjednik vrlo dobro.

“S radošću vam mogu objaviti da je predsjednik vrlo dobro i nije mu potreban dopunski kisik. U konzultaciji sa specijalistima odlučili smo započeti terapiju ‘remdesivirom’ i predsjednik je primio prvu dozu, te se udobno odmara”, napisao je dr. Sean Conley u priopćenju koji je objavila Bijela kuća.

“Remdesivir”, koji je prvenstveno namijenjen liječenju ebole, pokazao se efikasnim u borbi protiv koronavirusa, odnosno u skraćivanju perioda oporavka oboljelih od covida-19. Po dolasku u bolnicu Walter Reed predsjednik Donald Trump je preko Twittera uputio poruku da mu je dobro. “Ide dobro, mislim. Hvala svima. Volim vas”, objavio je Trump.

Američki predsjednik u petak je, 17 sati nakon što je objavljeno da je pozitivan na covid-19, helikopterom prebačen u vojnu bolnicu Walter Reed (Bethesda, Maryland) na liječenje. Prethodno je objavio video poruku od 18 sekundi, koja je snimljena u Bijeloj kući. “Idem u bolnicu Walter Reed. Mislim da sam vrlo dobro, ali moramo biti sigurni da će sve biti u redu”, kazao je Trump u video poruci, koju je objavio stojeći, obučen u tamno odijelo s plavom kravatom.

Prema helikopteru, koji ga je prebacio u bolnicu, hodao je bez ičije pomoći, nosio je masku za lice i nije razgovarao s novinarima.

Glasnogovornica Bijele kuće Kayleigh McEnany priopćila da će predsjednik Trump iz predostrožnost biti prebačen u posebni apartman vojne bolnice Walter Reed. “Zbog predostrožnosti, te na preporuku njegovog liječnika i medicinskih stručnjaka, predsjednik Trump će sljedećih nekoliko dana svoj posao obavljati iz predsjedničkog ureda u bolnici Walter Reed”, priopćila je Kayleigh McEnany.

Neimenovani dužnosnik Bijele kuće kazao je novinskoj agenciji Reuters da predsjednik Trump nije prenio ovlasti na potpredsjednika Mikea Pencea, koji je u petak bio negativan na testu na koronavirus, kao i predsjednica Zastupničkog doma američkog Kongresa Nancy Pelosi, koja je treća u liniji sukcesije, iza potpredsjednika Pencea.

Prije odlaska u bolnicu predsjednikov liječnik u dr. Sean Conley objavio je da je predsjednik Trump primio dozu eksperimentalnog lijeka kompanije Regeneron koji sadrži koktel antitijela za covid-19, te je dodao da predsjednik SAD-a uzima cink, vitamin D, lijek za žgaravicu, melatonin i aspirin.

Kim Jong Un poželio Trumpu brz oporavak

8:15 – Predsjednik Sjeverne Koreje Kim Jong Un poželio je američkom predsjedniku Donaldu Trumpu da se što prije oporavi od zaraze koronavirusom, te se je tako pridružio čelnicima brojnih zemalja koji su uputili podršku Trumpu nakon što je objavljeno da je pozitivan na covid-19.

Predsjednik Kim Jong Un uputio je tople pozdrave Trumpu i njegovoj supruzi Melaniji, te je izrazio nadu da će se što prije oporaviti od zaraze koronavirusom, objavili su u subotu sjevernokorejski državni mediji. Iako susret Trumpa i Kim Jong Una 2018. godine u Singapuru nije donio željene rezultate kad je u pitanju denuklearizacija korejskog poluotoka, dvojica čelnika nastavili su razmjenjivati poruke i pisma.

Biden neće prikazivati oglase koji kritiziraju Trumpa zbog COVIDA-19

8:15 – Demokratski predsjednički kandidat Joe Biden nastavio je u petak kampanju u gradu Grand Rapids u državi Michigan, ali njegov stožer odlučio je da privremeno neće objavljivati izborne oglase koji kritiziraju Trumpov način borbe protiv koronavirusa. Takva odluka uslijedila je nakon što se saznalo da su američki predsjednik Donald Trump i njegova supruga Melanija pozitivni na covid-19. Predsjednik Trump u petak je helikopterom prebačen u vojnu bolnicu Walter Reed (Bethesda, Maryland) na liječenje.

“Ovo nije političko pitanje i tu se ne radi o tome tko je veći frajer. Ovo je još jedan podsjetnik da pandemiju covida-19 treba ozbiljno shvatiti, te da ona neće nestati sama od sebe. Budite domoljubi, dajte svoj doprinos”, rekao je Biden na predizbornom skupu u Grand Rapidsu, te je pozvao Amerikance da nose maske za lice, redovito peru ruke i da drže fizičku distancu. Biden je ponovio da se moli za brzi oporavak predsjednika Trumpa i njegove supruge Melanije.

Predsjednik Trump često je umanjivao opasnost od pandemije koronavirusa, izbjegavao je nositi masku u javnosti, a na njegovim predizbornim skupovima ljudi se nisu držali preporučenih epidemioloških mjera. Za Bidena je vrlo važno da osvoji državu Michigan, koja se na prošlim predsjedničkim izborima pokazala jednom od ključnih za pobjedu Trumpa. Prema istraživanjima javnog mnijenja Biden ima značajnu prednost na nacionalnoj razini, ali za pobjedu na predsjedničkim izborima odlučujući su elektorski glasovi, a pobjednik u pojedinoj državi uzima sve elektorske glasove.

Na izborima 2016. godine Hillary Clinton je na nacionalnoj razini dobila 2 milijuna i 870 tisuća glasova više od Trumpa, ali je na kraju izgubila izbore zbog poraza u tri države. U Wisconsinu je dobila oko 23.000 glasova manje od Trumpa i izgubila je 10 elektora, u Michiganu oko 11.000 glasova manje (16 elektora) i u Pennsylvaniji oko 44.000 glasova manje i 20 elektorskih glasova.

Trump prebačen u vojnu bolnicu Walter Reed

8:15 – Američki predsjednik Donald Trump u petak je, 17 sati nakon što je objavljeno da je pozitivan na covid-19, helikopterom prebačen u vojnu bolnicu Walter Reed (Bethesda, Maryland) na liječenje. Trump je hodao sporo prema helikopteru, nosio je masku za lice i nije razgovarao s novinarima. Prethodno je glasnogovornica Bijele kuće Kayleigh McEnany priopćila da će predsjednik Trump iz predostrožnost biti prebačen u posebni apartman vojne bolnice Walter Reed.

“Zbog predostrožnosti, te na preporuku njegovog liječnika i medicinskih stručnjaka, predsjednik Trump će sljedećih nekoliko dana svoj posao obavljati iz predsjedničkog ureda u bolnici Walter Reed”, priopćila je Kayleigh McEnany.

Predsjednik Donald Trump, prema izvorima upoznatim sa situacijom, ima blagu temperaturu. Predsjednikov liječnik u Bijeloj kući dr. Sean Conley objavio je da Trump osjeća malaksalost, ali da je dobrog duha. Također, dr. Sean Conley je objavio da je predsjednik Trump primio dozu eksperimentalnog lijeka koji sadrži koktel antitijela za covid-19. On je dodao i da predsjednik SAD-a uzima cink, vitamin D, lijek za žgaravicu, melatonin i aspirin.

Nancy Pelosi negativna na koronavirus

8:15 – Predsjednica Zastupničkog doma američkog Kongresa Nancy Pelosi nije zaražena koronavirusom, odnosno njezin test bio je negativan, objavio je u petak na Twitteru njezin glasnogovornik Drew Hammill. U slučaju da američki predsjednik nije u stanju obavljati dužnost, predsjednica Zastupničkog doma je treća u liniji sukcesije, iza potpredsjednika Mikea Pencea, koji je već objavio da je bio negativan na testu za covid-19. Pitanje sukcesije postavilo se nakon što je u petak objavljeno da je predsjednik Donald Trump zaražen covidom-19.

Proboj virusa u KBC Rebro

Jučer – Pomoćnik ravnatelja KBC Zagreb Milivoj Novak potvrdio je u petak Hini da je u bolnici na Rebru koronavirusom zaraženo deset pacijenata, sedam liječnika i devet medicinskih sestara ali, kako je istaknuo, bolnica normalno funkcionira. Novak je rekao i da je u samoizolaciji 50 medicinskih sestara i 28 liječnika te deset pacijenata koji su smješteni u KB Dubravu i kliniku Fran Mihaljević. Poručio je i kako to nije ništa neočekivano jer su brojke u odnosu na njihov broj bolesnika i broj zaposlenih izrazito male. “Nemamo žarišta unutar KBC-a”, rekao je i dodao da se radi o pojedinačnim slučajevima. Istaknuo je i da KBC najnormalnije radi, jer nije ništa neočekivano te je sve pod kontrolom.

Gordan Jandroković pozitivan na koronavirus

Jučer – Predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković koji je u samoizolaciji, testirao se te je u večernjim satima dobio pozitivan nalaz na koronavirus, priopćeno je u petak iz njegova ureda. Kako stoji u propćenju, ima blage simptome, osjeća se dobro i kod kuće je. Jandroković je u samoizolaciji od srijede jer je predstojniku njegova Ureda u utorak navečer potvrđena zaraza koronavirusom. Budući da je bio u kontaktu s predstojnikom Ureda dan ranije, epidemiolozi su mu odredili dvotjednu samoizolaciju.

Danas.hr/Hina/Net.hr

Iz naše mreže
Preporučeno