
Premijer Andrej Plenković sudjelovao je u četvrtak u manjoj prometnoj nesreći u središtu Zagreba. Do sudara je došlo na križanju Savske ceste i Ulice Farkaša Vukotinovića, a u nezgodi su sudjelovala dva vozila iz njegove službene pratnje.
Prema riječima očevidaca, tijekom skretanja jedno je vozilo zahvatilo prometni stupić, nakon čega je uslijedilo naglo kočenje. Automobil koji je vozio iza potom je udario u vozilo u kojem se nalazio premijer.
Nitko nije ozlijeđen
Nakon sudara Plenković je izašao iz automobila te nastavio put u drugom vozilu iz pratnje. Očevidac je za medije ispričao kako se iz oštećenog automobila vidio dim, no pretpostavlja se da je riječ o dimu nastalom nakon aktivacije zračnih jastuka.
Iz Vlade su potvrdili da u prometnoj nezgodi nitko nije ozlijeđen. Glasnogovornik Vlade Marko Milić rekao je kako su u sudaru sudjelovala isključivo dva vozila iz štićene kolone te da u događaju nisu sudjelovali drugi automobili niti su bili ugroženi pješaci, piše Net.hr.







