DRITO

Selak Raspudić predstavila stranku Drito: “Mi nismo žetončići”

Saborska zastupnica Marija Selak Raspudić predstavila je u četvrtak Deklaraciju svoje stranke Drito, poručivši kako žele ponuditi novu političku opciju koja će okupljati ljude iz različitih dijelova društva.

“Našim sugrađanima želimo ponuditi sliku otvorenosti hrvatske politike. Progledajte i to je Hrvatska. Mi se nismo predali”, poručila je Selak Raspudić na konferenciji za medije.

Naglasila je da stranka ne želi biti politički “žetončić”.

“Drito nije glas protiv, nego glas za, za one ljude koji su u politici iz pravih razloga”, istaknula je.

U predstavljanju je sudjelovao i saborski zastupnik Nino Raspudić koji je rekao da stranka okuplja ljude različitih generacija i zanimanja – od mladih i umirovljenika do poduzetnika.

“Drito nije 175. stranka u Hrvatskoj. To je završetak političkog konstituiranja ekipe koja je od nule na zadnjim izborima ostvarila treći rezultat u državi i drugi u glavnom gradu”, rekao je Raspudić.

Stranku žele pozicionirati u politički centar te planiraju obilaziti Hrvatsku i povezivati se s nezavisnim lokalnim vijećnicima.

Selak Raspudić osvrnula se i na polemiku oko imena stranke, nakon što su organizatori istoimenog festivala reagirali zbog korištenja naziva. Poručila je da riječ “drito” pripada općem hrvatskom govornom jeziku te da, prema pravnom mišljenju koje su zatražili, nema prepreka za korištenje tog imena, prenosi Net.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno