U ZAGREBU

Ljudi na jučerašnjem “Festivalu slobode”: Covid ne postoji, iza svega su Soros i Gates

Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Godinu dana i sedam mjeseci od pojave prvog slučaja zaraze u Hrvatskoj, ovi su ljudi ponovno odučili javno reći što misle o odlukama Stožera

Nekoliko tisuća ljudi okupilo se na glavnom zagrebačkom trgu na Festivalu slobode. Prosvjedovalo se protiv epidemioloških mjera i maski i to nešto više od godinu dana od prvog takvog okupljanja u glavnom gradu, pišu Vijesti.hr

Nuspojava cijepljenja je neplodnost, cjepivo je genocidno; reketiraju ljude da prime cjepivo – samo su neke od poruka koje su se mogle čuti s prosvjeda…

 

“Još jednom. Pozivam premijera – prestanite s diktaturom i odstupite od naše djece! Oni nisu došli samo po nas – oni su došli po našu djecu! Jel im damo djecu?”

Godinu dana i sedam mjeseci od pojave prvog slučaja zaraze u Hrvatskoj, ovi su ljudi ponovno odučili javno reći što misle o odlukama Stožera.

“Jel vam dosta??? Jel vam zaista dosta??? DOSTA JE! DOSTA JE! DOSTA JE!”

Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Prosvjednici kažu mjere više štete nego koriste.

“Pogledajte utakmice, svi jedan do drugoga. Pogledajte naše političare, a djecu u školi kao majmune”, kaže Ružica Čičak iz Dugog Sela.

“Samo želim imati pravo izbora – hoću li nosit masku ili neću, hoću li se cijepiti ili neću. Dakle, svatko neka odlučuje za sebe a netko odozgora da odlučuje za sve nas”, jasno će Emili Arbanas iz Novske.

“Mi u cjepivu ne znamo kaj se skriva. Možda tamo ima raznih bolesti koje su gore od korone 100 puta”, kaže Nada Milković iz Zagreba.

Korona je, tvrde, zloupotrebljena za političke ciljeve i provođenje mjera koje, uvjereni su, nanose štetu ljudima.

Nije sporna bolest, sporan je način na koji se s njom borimo, kažu organizatori.

“Umjesto javne rasprave i iznošenja stvarnih činjenica, ljude se drži u neznanju i strahu i tako se s njima lako manipulira”, kaže članica Inicijative prava i slobode Anita Šupe.

Photo: Matija Habljak/PIXSELL

“Došli smo pokazati da nas ima puno, da nas ima sve više onih koji to znamo i koji su se spremi oduprijeti se i reći ne njihovim nalozima”, dodaje internistica i jedna od govornica Lidija Gajski.

“Svi dokazi upućuju na to da nema nikakvog razloga za teškom diskriminacijom koja se zapravo tiho i u rukavicama, ali zapravo sve otvorenije odvija”, poručuje aktivist i jedan od govornika Filip Slipčević.

Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

U masi i zastupnici iz desnih stranaka.

“Nemam vakserske ni antivakserske motive, vođen sam načelom zdravog razuma. Protivnik sam manipulacija i stvaranja psihoza”, jasno će Zlatko Hasanbegović.

“Ja sam tu prije svega radi svoje djece. Mislim da stožer pretjeruje sa ovim mjerama i svi smo za zaštitu osnovnih ljudskih sloboda. Dakle, mislim da je već vrijeme da dižu ljudi svoj glas”, poručio je Stjepan Bartulica.

Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Današnji prosvjed tek je početak – kažu organizatori i poručuju da neće stati dok se ne ukinu sve mjere Stožera.

Iz naše mreže
Preporučeno