Pod utjecajem anticiklone nad naše krajeve će tijekom narednih dana pritjecati osjetno hladniji zrak sa sjevera Europe, zbog čega se najavljuju upozorenja na hladni val i vrlo niske temperature.
Nedjelja će u zapadnim dijelovima unutrašnjosti i na sjevernom Jadranu započeti uz umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Na kopnu se mjestimice može pojaviti magla, u gorju je moguć slab snijeg, dok će istočni i južni dijelovi zemlje imati više sunčanih razdoblja. Vjetar će na kopnu biti slab do umjeren, a na obali umjerena do jaka bura, podno Velebita i olujna, dok će prema jugu puhati istočnjak i jugo. Jutarnje temperature u unutrašnjosti kretat će se između -6 i 0 stupnjeva, a na Jadranu od 5 do 10.
Tijekom dana ne očekuju se veće promjene. U zapadnim krajevima unutrašnjosti, u gorju i na sjevernom Jadranu zadržat će se više oblaka, a u gorju povremeno može pasti i malo slabog snijega. Dalmacija i Slavonija ostat će većinom sunčane. Vjetar će biti slab do umjeren, dok će na moru i dalje puhati umjerena i jaka bura, mjestimice i olujna. Najviša dnevna temperatura u unutrašnjosti bit će između -2 i 3 stupnja, a uz obalu od 9 do 15.
U novom tjednu unutrašnjost zemlje očekuje hladno do vrlo hladno vrijeme, uz mogućnost da se minimalne temperature mjestimice spuste i do 10 stupnjeva ispod ništice. U pojedinim područjima temperature će ostati u minusu i tijekom dana. Prevladavat će djelomice do pretežno sunčano vrijeme, dok će na zapadu biti promjenjive naoblake i povremene magle, a prema kraju razdoblja moguće su i oborine.
Na Jadranu će početkom tjedna biti pretežno sunčano, ali i vjetrovito, uz postupno slabljenje bure. Sredinom tjedna u Dalmaciji će porasti naoblaka, a povremena kiša bit će sve češća, osobito prema vikendu kada će jačati jugo. Temperature će i uz obalu postupno padati, pa će i ondje biti osjetno hladnije, ponajviše za vrijeme bure, piše Net.hr.






