NA NEMOGUĆEM TERENU

2. HNL: Orijent 1919 izgubio utakmicu u sudačkoj nadoknadi s dvojicom igrača manje

Devetorica igrača Orijenta 1919 primili su pogodak u sudačkoj nadoknadi, Croatia Zmijavci uspjela iskoristiti prednost dvojice igrača više.

CROATIA ZMIJAVCI – ORIJENT 1919 2:1 (1:1)

ŠRC Marijan Šuto Mrma. Utakmica 16. kola Druge HNL. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Buble (10), 1:1 Maružin (39), 2:1 Gudelj (90+2)

Žuti kartoni: Vrljičak (Croatia), Smolčić, Kokorović, Vidas, Črnko (Orijent 1919)

Crveni kartoni: Kokorović (64, drugi žuti), Smolčić (82, drugi žuti), Milinović (84, trener Orijenta 1919, zbog nesportskog ponašanja)

CROATIA ZMIJAVCI: Tomić, Bešlić (46 Todorić), M. Šuto (82 Ćapin), Šalinović, Vrljičak, Marques, Dadić, Buble (46 Karoglan), Mrkonjić, Gudelj, A. Šuto (46 Vukoja)

ORIJENT 1919: Berković, Tadejević, Mulac, Smolčić, Vidas, Kokorović, Liber, Monjac (90 Črnko), Gadže, Maružin, Gerc (85 Senčar)

U 92. minuti Mrkonjić je ubacio okomito iz prekida, Gudelj je izniknuo iz blata najbliže Berkoviću, uklizao i loptu gurnuo u mrežu – 2:1.

Devetorica igrača Orijenta 1919 primili su pogodak u sudačkoj nadoknadi, Croatia Zmijavci uspjela iskoristiti prednost dvojice igrača više, piše Sportcom.hr.

Utakmica je odigrala po blatnjavu terenu koji je umnogome odredio način igre i intezitet u duelima.

Orijent 1919 se postavio otvoreno, jasno je gostujuća momčad dala do znanja da je došla po bodove.

Međutim, u 10. minuti Mrkonjić je preciznom okomitom loptom izbaci zadnju liniju obrane gostiju, na kraju akcije, Buble je povratnu loptu iz blizine poslao u mrežu – 1:0.

Rani pogodak očito je dignuo samopouzdanje domaćim igračima, koji su dignuli ritam i počeli pritiskati.

U 17. minuti Dadić je s 15 metara u otvorenoj poziciji pokušao svladati Berkovića, vratar Orijenta 1919 iskazao je poznatu kvalitetu.

Polako je Orijent 1919 počeo uspostavljati ravnotežu, u 32. minuti propustili su gosti najbolju priliku.

Gerc je izmaknuo pažnji zadnje linije, trčao tridesetak metara prema vrataru Tomiću, koji nogom u padu uspio obraniti udarac kapetana Orijenta 1919.

Bila je to najbolja prilika do odmora na objema stranama.

Nastavila je riječka momčad tražiti pogodak kroz okomitu igru, u 39. minuti Gerc je na desnoj strani uspio stvoriti višak i precizno ubaciti na drugu vratnicu, gdje je Maružin loptu skrenuo u mrežu – 1:1.

U nastavku utakmice Karoglan (61) je ostao na lijevoj strani kaznenog prostora, Berković je dobro zatvorio bliži kut.

U 64. minuti Orijent 1991 je ostao s desetoricom igrača, Kokorović je morao izaći bog drugoga žutog kartona.

Desetorica igrača Orijenta 1919 bili su osuđeni gackati po blatu u svojoj trećini i čekati da se na drugoj strani otvori prostor za kontru.

U 72. minuti Berković je iz svog kaznenog prostora poslao loptu prema Gercu na polovici gostiju, prevarila je lopta domaće braniče, Gerc je izašao sam zdesna, nije bio precizan s ruba kaznenog prostora.

Bila je to zadnja prilika Orijenta 1919 da promjeni rezultat.

Do kraja utakmice stvarali su domaći igrači pritisak, ali nisu stvarali šanse.

Ispada da je na kraju gostima nedostajalo samo više koncentracije kod prekida da ostvare pozitivan rezultat s dvojicom igrača manje, piše Sportcom.hr