JUTRO NAKON PORAZA Matjaž Kek: U Klubu nas očekuju ozbiljni razgovori

Foto: Bruno Vignjević

„Očekivanja su bila iznimno velika, a poraz je težak i neugodan. Svatko mora preuzeti svoj dio odgovornosti, a ja prije svih“, govorio je trener Matjaž Kek dan nakon teškog maksimirskog poraza od Dinama

Jutarnji trening protimaca Rijeke i ovako u uvjetima dosadne kišice i natmurenog riječkog neba nije proticao u nekom posebnom raspoloženju, a sjećanja na uvjerljivi jučerašnji poraz učinili su ga još zahtjevnijim.

Realan i pragmatičan kao i uvijek, pred novinarske mikrofone stao je i trener Riječana Matjaž Kek koji nije želio bilo kakvo „skrivanje“ ili podmetanja stvari „pod tepih“. Za mikrofone Radio Rijeke odnosno emisiju „Pod stijenama Kantride“ urednika i voditelja Korada Vujnovića najavio je ozbiljne razgovore u Klubu pred subotnji derbi.

– Dugo nismo izgubili pa se čovjek malo odvikne. Boli poraz, posebno način na koji smo jučer izgubili. Dinamo je zasluženo dobio u solidnom ambijentu, naročito zbog naših navijača, uz solidno suđenje. U prvom poluvremenu igrali smo po dogovoru, taktički disciplinirano. Dobro smo izašli pred protivničku obranu u nekoliko navrata, nedostajalo nam je u tim trenucima malo više ideje, sportske drskosti i bezobrazluka da se ambicioznije krene „lomiti“ suparničke zadnje braniče kako smo to dogovarali prije utakmice.

Na novinarsko pitanje što se dogodilo na travnjaku u drugom poluvremenu maksimirskog ogleda, Kek je odgovorio:

– U drugom poluvremenu smo počeli raditi ono što protiv Dinama ne smiješ – da zapustiš čuvanje prostora, da dođe do nediscipline naročito u veznom redu i greške se protiv takve ekipe uvijek pokažu kobnima. Vezni red je stajao predaleko i dozvoljavao Modrima da dođu pred našu obranu koja je bila na razini unatoč strahovanjima nekih da će baš tu „curiti“. I na prekide smo upozoravali, drugi gol je baš onakav na kakve smo upozoravali, a o trećem golu neću ni govoriti.

Uslijedio je logičan nastavak – što sada, kako pripremiti momčad za subotnji derbi s Hajdukom na Rujevici.

– Ja sam najodgovorniji za jučerašnji poraz, o tome uopće ne treba dvojiti. Izgubili smo u jednoj utakmici u kojoj su bila velika očekivanja, zato su i velika razočaranja. Poraz nas je prizemljio, i moramo svi koji smo bili na Maksimiru preuzeti svoj dio odgovornosti i gledati da se što prije fokusiramo na novu utakmicu, subotnji derbi s Hajdukom.

Kek je dodao i nekoliko znakovith rečenica:

– Imamo o čemu pričati cijeli tjedan. Najviše mi je žao navijača, njih preko tisuću koji su došli u Zagreb, to treba poštovati. Pred ljude u Klubu koji odlučuju postavit ću pitanje svoje odgovornosti jer na kraju krajeva mora netko preuzeti odgovornost. Prvi sam ja, a onda i igrači. Nema skrivanja, očekivanja su bila velika, pad bolan, mislim da trebamo ozbiljno razgovarati u Klubu i reći puno toga jedni drugima, zaključio je trener Riječana.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari