
U Općinski sud u Rijeci, stalna služba u Delnicama, danas su policijski službenici doveli dvojicu hrvatskih državljana koji su jučer zaustavljeni u upravljanju vozilima pod utjecajem alkohola i droge, a riječ je o recidivistima u činjenju prometnih prekršaja.
Naime, na širem području Fužina oko 14.15 sati policijska ophodnja je zaustavila 52-godišnjaka koji je upravljao osobnim vozilom, riječkih registracijskih oznaka, uvećanom brzinom od ograničenja i bez vozačke dozvole koja mu je poništena prošle godine zbog prikupljenih negativnih bodova. K tome je preliminarnim testiranjem na droge utvrđeno da je vozilom upravljao pod utjecajem kokaina.
Kako ne bi nastavio ugrožavanje sigurnosti u prometu, odmah je uhićen i priveden na postupanje u policijsku postaju, a vozilo mu je privremeno oduzeto.
Zbog ponovljenog prekršaja, protiv 52-godišnjaka je delnička policija podnijela optužni prijedlog nadležnom općinskom sudu kojim se za počinitelja predlaže izricanje kazne zatvora od 60 dana, zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima „B“ kategorije u trajanju od 12 mjeseci te trajno oduzimanje osobnog vozila.
U žurnom prekršajnom postupku je danas doveden na saslušanje, a prekršajni sudac mu je odredio zadržavanje u zatvoru u trajanju od osam dana, a pravomoćnu odluku će donijeti naknadno.






