‘Profesorica je rukama krenula na pištolj. Ipak, pogodio ju je u ruku i trbuh’

Screenshot - Facebook

‘Učiteljica se ponijela herojski, htjela je zaštititi učenike, a vjerojatno je taj njezin potez spasio neku djecu’, navode upućeni izvori za Kurir

Trinaestogodišnji dječak koji je jučer počinio masakr u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” na Vračaru u Beogradu pri čemu je ubio osmero učenika i zaštitara, te ranio još šestero učenika i profesoricu povijesti, imao je detaljan plan, pripreman mjesec dana, u kojem je razradio svaki segment zločina koji je počinio, od trenutka ulaska u školu do trenutka izlaska iz iste, a imao je i popis žrtava.

Među žrtvama nisu bili samo učenici, već je njegova prva žrtva bio zaštitar, kojeg je upucao odmah na ulazu u školu, a potom i profesorica povijesti T.S., koja je u tom trenutku predavala.

Naime, učionica u kojoj su učenici imali sat povijesti prvi je kabinet blizu ulaza, pa su učenici i profesorica odmah čuli pucnjavu koja se dogodila u hodniku škole, kada je prvo napadnut zaštitar, a potom i tri učenice. Kako doznaje Kurir, učiteljica je otvorila vrata da vidi što se događa.

‘Učiteljica se ponijela herojski’

“Dječak s pištoljem u ruci uperio je i u nju. Pokušala ga je spriječiti i doslovno je rukama krenula na pištolj, valjda je u tim trenucima htjela zaustaviti hice. Ipak, pogodio ju je u ruku i trbuh”, pričaju za Kurir upućeni izvori i dodaju: ‘Učiteljica se ponijela herojski, htjela je zaštititi učenike, a vjerojatno je taj njezin potez spasio neku djecu. Pretpostavlja se da je profesorica time što je stajala na ulazu u učionicu i rukama prema pištolju kupila vrijeme da se učenici sakriju i smanjila štetu’.

Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Ranjenu profesoricu je Hitna pomoć prevezla u Urgentni centar, gdje je primljena s još troje svojih ranjenih učenika.

Stanje ozlijeđenih

Ravnatelj Kliničkog centra Srbije dr. Milika Ašanin rekao je jutros medijima da je troje od četvero ranjenih koji se nalaze u Urgentnom centru sasvim dobro, da su budni i da liječnici s njima razgovaraju. Riječ je o dvoje učenika i profesoru.

“Što se tiče četvrtog pacijenta, došao je s teškim, složenim, prostrijelnim ozljedama prsnog koša, vrata i kralježnice, imao je dvije operacije. Bolje mu je, budan je, ali moramo biti jako oprezni i kvalificirati da je stanje kritično. Danas ćemo imati niz kontrolnih pregleda i snimanja kako bismo vidjeli efekte operacija”, rekao je dr. Ašanin.

Kako saznaje Kurir, ozlijeđeni dječaci koji su smješteni u Dječjoj klinici Tiršovoj su u stabilnom stanju, dok je stanje ranjene djevojčice nepromijenjeno, ona je u teškom stanju.

“Djevojčica koja je jučer hitno operirana zbog ozljeda glave vitalno je ugrožena, u kritičnom je stanju i na intenzivnoj je njezi. Doktori čine sve da je održe u životu, ali njeno opće stanje je jako teško i vitalno je ugrožena”, doznaje Kurir iz bolnice, prenosi Net.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno
video dana
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari