PRVA HNL

Bijeli ‘iščupali’ pobjedu u derbiju della Učka; Obregon donio tri važna boda Rijeci

Trenutak odluke – nakon ne baš kvalitetne igre u derbiju della Učka – vidjeli smo u 81. minuti kada je Obregon Murićevu loptu iz dubine nakon sjajnog trka i snažnog udarca pretvorio u pogodak vrijedan tri boda

RIJEKA – ISTRA 1961 1:0 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 20. kola Hrvatski telekom 1. lige. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Gledatelja: 3.000.

Strijelci: 1:0 Obregon (81)

RIJEKA: Labrović – Tomečak, Krešić, Velkovski (od 81′ Bušnja), Smolčić, Vuk (od 46′ Vuk), Selahi (od 63′ Čerin), Murić, Pavičić, Abass (od 46′ Obregon), Drmić (od 90′ Lepinjica)

ISTRA 1961: Collao – Joao Silva, Galilela, Perković, Hujber, Mlinar, Lisica, Marin (od 52′ Daničić), Bande (od 80′ Serderov), Caceres, Mišković (od 70′ Beljo)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 1:0 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige i tako pobjedom zaključili polusezonu.

Bila je to 999. utakmica Rijeke u Prvoj HNL i 454. pobjeda.

Momčad Rijeke je nažalost potkraj godine ‘izgubila dah’ i odigrala još jednu neuvjerljivu partiju. Ipak, sve je popravio pogodak Obregona u 81. minuti, gol vrijedan važna tri boda!

Četverac na vrhu HNL-a je još uvijek tu – u razmaku od par bodova – i nakon zimskog odmora i kratkih priprema nadamo se da ćemo u idućoj, 2022. godini, ponovno vidjeti onu Rijeku koja nas je oduševljavala većim dijelom listopada i studenog i koja je dobrim dijelom jesenskog dijela prvenstva bila na samom vrhu Prve lige.

U ne tako kvalitetnom ‘derbiju della Učka’ možda i najljepši trenutak vidjeli smo u 38. minuti. Drmić je sam izborio slobodan udarac s 18 metara, potom sjajno naciljao loptu pod gredu ali je odlični vratar gostiju Collao sjajnom paradom ‘izvukao’ loptu ispod same grede.

Trenutak odluke – nakon ne baš kvalitetne igre na u derbiju della Učka – vidjeli smo u 81. minuti kada je Obregon Murićevu loptu iz dubine nakon sjajnog trka i snažnog udarca pretvorio u pogodak vrijedan tri boda.

Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, samo minutu nakon gola jedna duga lopta preletjela je Smolčića, ali Labrović je bio na oprezu i odnio je loptu.

Rijeka je do drugog gola mogla u 85. minuti. Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Krešić prenio loptu, a udarac glavom Čerina otišao je uz vratnicu.

Istra 1961 pokušala je u završnici dugim loptama i ubačajima, Rijeka je na kraju izdržala sve pritiske i osvojila važna tri boda.

Rijeka je kroz cijelu utakmicu tražila put prema golu Istre koja se odlično branila. Udarac Drmića s dvadesetak metara (5′) odnosno ubačaj Abassa koji je u sedmoj minuti prošao ispod ruke vratara Istre nisu urodili plodom. Na drugoj strani opasan ubačaj u devetoj minuti očistio je Murić, a udarac Bandea od bloka je otišao u korner.

U 13. minuti Selahi je odličnom reakcijom oduzeo jednu loptu na rubu kaznenog prostora Istre, ali Abass je previše oklijevao u nastavku akcije i propala je velika prilika za bijele.

Samo minutu kasnije Marin je primio loptu u kaznenom prostoru Rijeke, ali Labrović je lako ukrotio udarac.

U nastavku utakmice valja izdvojiti udarac Velkovskog glavom (49′), ali i pogrešku braniča Rijeke koja je otvorila prostor za Miškovića, ali njegov udarac sa 16 metara obranio je Labrović.

Rijeka je nastavila pritiskati. Sjajan potez Pavičića u 58. minuti uz rub terena, ušao je u kazneni prostor i pucao, ali nije bilo preciznosti.

Lijepu priliku Rijeka je imala i pet minuta kasnije. Obregon se othrvao i ubacio, Drmić je uspio pucati, ali nije bilo preciznosti.