HNK RIJEKA

Drmić donio pobjedu Rijeci i prvo mjesto na tablici 1. HNL!

Iako prorijeđenih redova zbog, čini se, prodora koronavirusa u momčad, bijeli su dominirali u susretu 2. kola protiv Puležana. Za uvjerljiviju pobjedu nedostajalo je samo malo više preciznosti u završnim udarcima prilikom sjajnih prilika za postizanje pogotka…

RIJEKA – ISTRA 1969 2:0 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 2. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Fran Jović. Gledatelja: 2015.

Strijelci: 1:0 Drmić (79), 2:0 Drmić (82)

RIJEKA: Labrović – Tomečak, Krešić, Smolčić, Velkovski, Vukčević (od 46′ Obregon), Mudražija (od 66′ Lepinjica), Liber, Pavičić, Ampem, Drmić

ISTRA 1961: Lučić – Navarro, Lisica, Matić, Daničić, Blagojević, Perera, Mlinar, Perković, Iličić (od 67′ Drena Beljo), Bande

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:0 u utakmici drugog kola Hrvatski telekom Prve lige.

Trener bijelih Goran Tomić danas je iznenadio početnim sastavom Rijeke i one najbolje poznavatelje “života u bijelom”: u zapisniku utakmice nije bilo Murića, Bušnje i Vuka (vjerojatno zbog prodora koronavirusa), standardni stoperi Galović i Escoval bili su na klupi (u četvrtak na Rujevicu stiže Gzira!) baš kao i Lepinjica, a s klupe je započeo i Obregon od kojega se očekuje “rijeka golova”…

Priliku su dobili neki novi (Krešić) i neki igrači koji su sezonu počeli iz drugog plana (Velkovski).

I nije to izgledalo loše! Bijeli su u prvom poluvremenu utakmice propustili nekoliko velikih prilika za postizanje pogotka, jednu od njih već u 1. minuti. Vukčević je odigrao za Ampema koji se našao u sjajnoj poziciji, uslijedio je udarac, ali vratar Istre obranio je pokušaj.

Još je bolja prilika bijelih bila ona u 43. minuti. Ampem je natjerao Lučića na pogrešku i Drmić je ostao sam pred golom Istre 1961. Drmić se odlučio na udarac, ali promašio je gol iz neposredne blizine!

U 76. minuti Pavičić je ubacio iz kuta a nakon gužve lopta je pala na noge Obregonu koji je s pet metara promašio gol!

Ipak, samo par minuta kasnije bijeli su naplatili sve promašaje.

U 79.  Tomečak je ubacio, a Drmić sjajno skočio i poentirao udarcem glavom. U 82. sve je bilo riješeno: Pavičić je lijepo prošao i odlično ubacio, a Drmić je još jednom poentirao udarcem glavom! Bijeli su tako došli do vrlo vaŽna tri boda i prvog mjesta na tabliCi 1. HNL!

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Pobrojimo još neke prilike Rijeke: u 13. minuti Mudražija je sjajnom dugom loptom pronašao Ampema, koji je ubacio u sredinu, ali Liber nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Rijeka je bila izrazito opasna po bokovima, a u 29. minuti napad je išao kroz sredinu. Pavičić je lijepo proigrao Drmića, napadač Rijeke našao se u dobroj situaciji, ali udarac iz uskog kuta obranio je vratar Lučić.

Rijeka je sve više pritiskala, ali u 32. minuti valja izdvojiti priliku Istre. Daničić je ubacio s lijeve strane, Iličić se našao u dobroj situaciji, ali pokušaj iz prve nije bio kvalitetan i Labrović je lako odnio loptu.

Rijeka je uzvratila minutu kasnije. Pavičić je odigrao za Tomečaka koji je ubacio. Drmić je pucao glavom, Ampem nije uspio skrenuti loptu pred golom i lopta je otišla pored vratnice.

Nakon pokušaja ubačaja Tomečaka (38′) i udarca glavom Krešića (39′), Rijeka je do najveće prilike stigla nakon pogreške Istre.

U prvoj minuti nadoknade, Drmić je sjajno smirio jednu dugu loptu, uspio se izboriti za poziciju u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Prvih deset minuta utakmice drugog dijela obilježio je pokušaj Perere (47′), te gol Obregona koji je poništen zbog minimalnog zaleđa.

Valja izdvojiti i udarac Bande (62′) i Lisice (65′), kao i nova dobra prilika za Drmića (69′).