POBJEDA!! Rijeka na Rujevici pobijedila Osijek i osvojila važne bodove u borbi za Ligu prvaka

U iznimno važnoj utakmici za bijele nije se “umiralo u ljepoti”, no cilj je ostvaren, osvojena su tri boda! Najvažniji trenutak utakmice dogodio se već u 11. minuti…

RIJEKA – OSIJEK 1:0 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 23. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan (Split). Gledatelja: 5.204.

Strijelac: 1:0 Gorgon (11)

RIJEKA: Pandur, Raspopović (od 72′ Pavičić), Capan (od 80′ Galović), Velkovski, Smolčić, Štefulj, Lepinjica, Halilović, Lončar, Andrijašević (od 58′ Pires), Gorgon
OSIJEK: Ivušić, Silva, Kleinheisler, Majstorović, Mance (od 46′ Špoljarić), Grezda (od 76′ Lopa), Talys, Žaper, Škorić, Pilj (od 46′ Jugović), Streeker

Nogometaši Rijeke u derbiju 23. kola Hrvatski telekom Prve lige pobijedili su Osijek 1:0 golom Alexandera Gorgona postignutim već u 11. minuti utakmice.

Uoči početka utakmice dvije momčadi imale su isti broj bodova. Ovo je bio vrlo važan susret – iako se do kraja prvenstva ima dosta za igrati, zapravo direktni dvoboj u borbi za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka. Hajduk je uoči početka susreta zahvaljujući visokoj pobjedi nad Goricom (6:0) došao do šest bodova prednosti pa bi pobjednik na Rujevici prišao Splićanima na tri boda zaostatka.

Najvažniji trenutak prvog dijela dogodio se u ranoj fazi utakmice, već u 11. minuti. Rijeka je povela 1:0!

Raspopović je ubacio, Andrijašević skrenuo, a snalažljivi Gorgon pospremio loptu glavom u mrežu, na zadovoljstvo tribina!

Nakon toga, do daha su došli i Osječani, bijeli kao da su nesvjesno zauzeli poziciju “čekanja na kontre”. U 18. minuti Kleinheisleer je lijepo ušao s desne strane u kazneni prostor i pokušao pronaći nadolazećeg Mancea, ali Velkovski je odličnom reakcijom očistio opasnost. Samo tri minute kasnije, Ndockyt je ostao sam na dvadesetak metara nakon lijepe akcije Osijeka po lijevoj strani, ali udarac nije bio opasnost za vrata Rijeke.

U 24 . minuti udarac Halilovića s 18 metara otišao je visoko preko gola, a u 26. Smolčić je lijepo donio loptu za Andrijaševića koji si je otvorio prostor na 18 metara no lopta je po njegovu udarcu otišla ravno u ruke vratara Ivušića.

U 36. minuti jedna od zaista rijetkih krivih procjena Pandura, mladog vratara Rijeke koji već dugo nije vadio loptu iz svoje mreže. Pandur nije dobro procijenio jednu dugu loptu, Ndocyt je bio brži i prebacio vratara Rijeke, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u gol.

Potkraj prvog dijela utamice Rijeka je “stisnula” Osječane, gotovo minutu Osijek nije mogao očistiti opasnost pred svojim vratima, Rijeka je kružila i tražila put prema vratima, ali nažalost bez uspjeha. u 43. minuti Lepinjica je sjajno izbacio Raspopovića koji je gurnuo u sredinu kaznenog prostora, ali Škorić je bio ispred Gorgona i spasio siguran gol.

U drugom dijelu utakmice bitka se vodila uglavnom na sredini terena. Nije to nipošto bila utakmica “ljepotica”, ali uzbuđenja ipak nije nedostajalo.

U 48. minuti Štefulj je lijepo prošao po lijevoj strani i snažno pucao, ali Ivušić je bio siguran. U 63. minuti na sceni je Osijek: nakon ubačaja s lijeve strane Grezda je pucao glavom, ali pogodio je svog suigrača Špoljarića.

U 66. minuti dobro se predstavio novi igrač u bijelom dresu, Brazilac Pires. Pires je lijepo pobjegao obrani Osijeka no Žaper ga je srušio na 20 metara od gola. Slobodan udarac za Rijeku izveo je Lončar, lopta je otišla visoko iznad gola…

Bijelima je do kraja susreta bilo najvažnije sačuvati tri iznimno važna boda, i u tome su na kraju uspjeli, na zadovoljstvo navijača.

U 90. minuti Osijek je ostao s deset igrača na terenu. Škorić je dobio crveni karton nakon što je u želji da osujeti kontru bijelih opasno nasrnuo kopačkom na glavu Pavičića. Potpuno opravdana kazna!

Treba istaći i to da je atmosfera na Rujevici bila sjajna!

Iako je na tribinama bilo slobodnih mjesta, navijači – a posebno Armada – bili su izuzetno raspoloženi i raspjevani, čime su itekako pomogli bijelima da danas ostvare pobjedu i tako razvesele svoje navijače.