RIJEKA - GORICA 2:0

Pobjeda Rijeke na startu 1. HNL! Murić i Lepinjica “riješili” Goricu, ali najbolji je bio – vratar Labrović!

Bijeli su rano poveli golom Murića s bijele točke (19. minuta) a pobjedu je osigurao Lepinjica koji je nakon kornera lijepo glavom usmjerio loptu u mrežu iza nemoćnog vratara gostiju Banića

RIJEKA – GORICA 2:0 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utkamica 1. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Ivan Vučković

Strijelci: 1:0 Murić (19, 11m), 2:0 Lepinjica (54)

RIJEKA (4-2-3-1): Labrović, Tomečak, Escoval, Galović, Vukčević, Mudražija (od 53′ Bušnja), Lepinjica, Murić (od 80′ Vuk), Liber, Ampem, Drmić (od 75′ Obregon).

GORICA (4-2-3-1): Banić, Musa, Jovičić, Moro, Keita, Babec (od 82′ Pršir), Ngouali, Šroler (od 66′ Dvorneković), Mitrović (od 66′ Fruk), Lovrić, Dieye (od 82′ Brodić).

Nogometaši Rijeke pobijedili su Goricu 2:0 u utakmici prvog kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su tako u trećoj utakmici zaredom svladali sastav iz Velike Gorice!

Jednako važna bila je vijest da su se navijači vratili na tribine nakon 268 dana i utakmice protiv Real Sociedada i stvorili posebnu atmosferu.

Pobjeda Rijeke čini se sigurnom i čistom, no treba istaknuti kako se Gorica ponovno pokazala izuzetno žilavom momčadi, posebno neugodnom na riječkom travnjaku. Ako kažemo da je možda i najbolji pojedinac u redovima Rijeke bio debitant na vratima Labrović, sve će vam biti jasno.

Rijeka je u prvoj utakmici sezone bila dobra, no ne i odlična – posebno je u nekim trenucima utakmice bila propusta u igri prema natrag pa se dobre prilike za gol igrača Gorice mogu nabrojati na prste obje ruke.

Pored toga, neki drugi sudac možda ne bi sudio penal u 18. minuti za Rijeku: Mudražija je doduše jako lijepo “okrenuo” braniča gostiju Mora koji se odlučio na kontakt s Mudražijom, no na prvu se učinilo kako intenzitet tog kontakta nije takve jačine da bi se sudio penal. Na svu sreću, dosuđen je.

Najljepši potez utakmice bio je definitivno jako lijepi pogodak Lepinjice, no treba istaknuti i da je ponajbolji pojedinac na susretu, pored domaćeg debitanta Labrovića, svakako bio Kristijan Lovrić koji je bio permanentna opasnost po gol Rijeke a svojim je suigračima pripremio nekoliko matnih situacija.

Na kraju, spretna i sretna pobjeda Rijeke koju nije potrebno dodatno “secirati”. Tri boda se pišu na konto Bijelih, nekoliko mladih igrača dobilo je značajnu minutažu i odigralo itekako vrijedne role (Lepinjica, Liber) a navijači su ponovno “grmjeli” na tribinama.

Čovjek teško može zamisliti ljepše provedenu subotnju večer!

Sve u svemu, navijači su mogli uživati u “pravoj prvenstvenoj”, dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici! Poneki tehnički nedostatak može se opravdati još “tvrdim” nogama igrača nakon zahtjevnih priprema,  no novinarski notesi bili su puni biljheški što također potvrđuje kako se “živa” utakmica odigrala.

Gorica “pokazala zube” već u desetoj minuti. Keita je primio jednu “svijeću” na lijevoj strani i odigrao za Mitrovića. Napadač Gorice gurnuo je za Babeca koji se našao u sjajnoj situaciji, ali Vukčević je blokirao udarac.

Murić je dio svog repertoara pokazao u 11. minuti. Udarac s desne strane na rubu kaznenog prostora, ali udarac je išao ravno u vratara.

Rijeka je povela u 18. minuti. Murić je gurnuo za Mudražiju koji je uspio okrenuti braniča Gorice, Moro ga je srušio, a Vučković pokazao na bijelu točku.

Murić je bio siguran izvođač – 1:0.

Gorica je zaprijetila odmah, slobodan udarac na 25 metara izveo je Lovrić, ali Labrović je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

U 24. minuti Liber je odlično proigrao Murića koji je ušao u 16 metara, ali Banić je na vrijeme skratio kut i obranio.

Od akcija Rijeke valja izdvojiti i udarac Ampema u 26. minuti koji je završio u bloku.

Gorica je bolje krenula u nastavak.

U 50. minuti Lovrić je lijepo otvorio prostor i potegnuo s 20 metara, lopta je prošla uz vratnicu.

Minutu kasnije, nova velika prilika za Goricu, Keita je pronašao Mitrovića čiji je udarac s 15 metara obranio Labrović.

U 52. minuti Šroler je snažno potegnuo s 18 metara, Labrović je sjajno reagirao.

I onda je stigao drugi gol za Rijeku! U 54. minuti Murić je ubacio iz kornera, a Lepinjica poentirao glavom – 2:0!

Gorica se pokušavala vratiti u igru. U 71. minuti Lovrić je odlično pucao, Labrović je bio siguran.

U 76. minuti Murić je sjajno prošao i ubacio, Ampem se našau odličnoj poziciji, ali Banić je obranio.

Gorica je opet bila u sjajnoj situaciji u 80. minuti, ali Galović je blokirao udarac Juniora i glavom spasio mrežu.