OPROŠTAJ S POBJEDOM

(FOTO, VIDEO) Rijeka u “golijadi” pobijedila Istru, Liga prvaka “pobjegla” u posljednjim minutama utakmice u Osijeku!

Pixsell

Bijeli su nas vrlo rano riješili neizvjesnosti glede ishoda ove utakmice, i pažnja navijača mogla se već od sredine prvog poluvremena podjednako usmjeriti prema ogledu Osijeka i Lokomotive gdje je Riječanima, kako bi se ipak domogli kvalifikacija za Ligu prvaka, “igrao” samo – neodlučan rezultat

RIJEKA – ISTRA 1961 4:2 (3:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 36. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Čolak (18), 2:0 Čolak (24), 3:0 Čolak (35-11 m), 4:0 Čolak (55), 4:1 Guzina (60), 4:2 Guzina (78, 11m)

RIJEKA: Pandur, Escoval, Velkovski (od 80′ Galešić), Galović, Braut (od 68′ Raspopović), Lepinjica (od 68′ Yateke), Pavičić (od 79′ Capan), Lončar, Štefulj, Andrijašević, Čolak.

ISTRA 1961: Čondrić, Franić (od 19′ Galilea), Tomašević, Bosančić (od 46′ Rufati), Pavić, Lončar, Ivančić, Močinić, Gržan (od 68′ Delić), Guzina (od 79′ Maganjić), Lisica (od 68′ Fintić).

Rijeci se zahvaljujući nizu od tri uzastopne pobjede (u što su uključene i pobjede u derbijima s Dinamom i Hajdukom!) u ovome, posljednjem kolu prvenstva, ponovno otvorila šansa da uzme drugo mjesto na ljestvici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Trebala su se “poklopiti” dva ishoda: pobjeda Rijeke u večerašnjem susretu s Istrom, i neodlučan rezultat u derbiju kola Osijek-Lokomotiva koji se igrao u istom terminu, paralelno s utakmicom na Rujevici.

Bijeli su svoj dio “jednadžbe” ispunili već nakon 18 minuta utakmice na Rujevici, kada je Čolak nakon krasne akcije Brauta i Andrijaševića pospremio loptu iza nemoćnog Čondrića.

Nastavio je Čolak pokazivati svoju sjajnu golgetersku formu i u sljedećih 15 minuta, zabivši još dva puta za sigurno vodstvo Rijeke 3:0 na isteku prvog poluvremena. Situacija se dobro razvijala i u Osijeku, gdje je prvi dio utakmice završio s Rijeci odgovarajućih 0:0.

Posebno je lijep bio drugi gol Čolaka! Pavičić je sjajno ušao u kazneni prostor, otrevši se pritom nekoliko obrambenih igrača Istre, a potom je petom gurnuo za natrčalog Čolaka koji je lijepo pratio Pavičićevu akciju i sigurno poentirao!

U 34. minuti Andrijašević je ubacio u šesnaesterac gostiju, lopta je u ruku pogodila Močinića i Zebec je pokazao na bijelu točku. Čolak je bio siguran izvođač za hat-trick!

Treba svakako istaknuti da su Bijeli veliku pomoć imali od – navijača! Ne, nitko nije bio na tribinama, sukladno odluci HNS-a – a prema preporuci epidemiologa odnosno preporuci HZJZ-a – ali su pripadnici Armade, njih par stotina, “okupirali” brdašce iznad sjeverne tribine rujevičkog stadiona, odakle su svih 90 minuta neumorno bodrili igrače Rijeke!

U drugom dijelu utakmice više se “osluškivao” rezultat iz Osijeka no težilo posebno nadahnutom nadigravanju na travnjaku, no i u takvoj atmosferi Rijeka je sigurno kontrolirala igru i rezultat.

Štoviše, već u 55. minuti ponovno je zabio – Čolak! Štefulj je ubacio s lijeve strane, Andrijašević pucao glavom, a Čolak iz okreta poentirao!

U 60. minuti gosti su ublažili poraz, nakon nesporazuma u riječkoj obrani jednu “svijeću” je glavom dohvatio Guzina, i lijepo poentirao.

U 78. minuti utakmica se ipak malo zakomplicirala. Istra je smanjila na 2:4 nakon udarca s bijele točke! Na intervenciju VAR-a, Zebec je pregledao snimku i dosudio kazneni udarac za Istru. Naime, nakon udarca Rufatija lopta je okrznula Velkovskog u ruku i Zebec je pokazao na bijelu točku. Siguran udarac s bijele točke izveo je Guzina!

Rezultat utakmice u Osijeku do 88. minute bio je “odgovarajućih” 1:1, a onda se nakon “flipera” u petercu Osijeka lopta odbila od Danijela Lončara i ušla u gol. Utakmica je završena rezultatom 1:2, i Lokomotiva je ušla i kvalifikacije Lige prvaka kao drugoplasirana momčad na ljestici Prve HNL.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Rijeci do kraja sezone ostaje utakmica finala Kupa Hrvatske 1. kolovoza u Šibeniku, nažalost bez gledatelja. Osvajanje tog trofeja bila bi najljepša “točka na i” ove vrlo neobične nogometne sezone, obilježene – nažalost – pandemijom koronavirusa.

No bez obzira na ishod utakmice u Šibeniku, previše odmora za Bijele neće biti – vrlo brzo počet će s treninzima i utakmicama pretkola Europske lige…