Stručnjaci su podijelili nekoliko načina kako osušiti rublje u zatvorenom prostoru, a da se pritom ne stvaraju vlaga i plijesan
Sušenje rublja u zatvorenom prostoru možda se čini kao jednostavan zadatak, no može dovesti do niza problema, poput plijesni i vlage. Također, sušenjem na zraku odjeća poprima svježi i bolji miris uspoređujući sa sušenjem unutra.
Ipak, stručnjaci su podijelili nekoliko trikova za brže sušenje rublja, prenosi Express.co.uk. Preporučeno je ulaganje u odvlaživač zraka, uređaj koji usisava zrak, uklanja vlagu i puše suhi zrak. Pomoću njega roba postaje suha nakon četiri sata. Sve popularniji postaju i grijani stalci za sušenje rublja koje možete kombinirati s odvlaživačem.
U slučaju da ne želite koristiti sušilicu, tada možete uložiti u grijalicu.
“Električna grijalica podići će temperaturu u jednoj prostoriji, dok će grijalica s ventilatorom također održavati konstantnu cirkulaciju zraka”, objasnili su stručnjaci.
Važno je odmah nakon pranja izvaditi svu robu iz perilice, s obzirom na to da može doći do stvaranja neugodnih mirisa i plijesni. Oni teži odjevni predmeti, poput traperica i ručnika, zahtijevaju dodatan ciklus centrifuge s ciljem ispiranja što više vode.
Iako mnogi posežu za sušenjem odjeće na radijatorima, to ipak nije tako dobra ideja. Takav način sušenja može povećati količinu vlage u zraku, što ponovno može dovesti do razvoja plijesni.
“To također može povisiti vaše račune za energiju, jer se toplina koristi za sušenje odjeće umjesto za grijanje prostorije, pa ćete možda morati duže ostaviti radijatore uključenima kako biste osjetili korist”, otkrili su sutrčnjaci.
Umjesto toga, objesite rublje na stalak za sušenje koji se nalazi u dobro prozračenoj prostoriji, prenosi Net.hr.