UZ SVJETSKI DAN EPILEPSIJE

Riječanin Mauro živi s epilepsijom: ‘Prvi napadaj imao sam s 14 godina’

Neurološki poremećaj koji ne bira godine – epilepsija. Više u video prilogu!

Mauro Jerman, 25-godišnjak iz Rijeke, bitku s epilepsijom vodi već 11 godina.

“Kada mi se dogodio prvi napadaj, nisu mi odmah dijagnosticirali epilepsiju. Zbog toga što je to bio izolirani slučaj. Tek je drugi napadaj utvrdio dijagnozu koja je došla u najnezgodnijem trenutku – prilikom odabira srednje škole.”, govori Mauro za Kanal Ri.

“Htio sam upisati arhitekturu. Međutim, rekli su mi da zbog visina na kojima bih radio, to ne bi mogao odrađivati.”, prisjeća se Mauro.

Epilepsiju treba što ranije otkriti jer prekasnim liječenjem može ostaviti trajne posljedice na mozgu. Stoga, svjesnost o ovom poremećaju trebala bi rasti, a posebno na Svjetski dan epilepsije.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari
Povezani sadržaj
Nema povezanog sadržaja