TJEDAN NA CESTAMA

GAF ZA GAFOM! Pijani mladić (26) parkirao u Osječkoj, zaboravio dignuti ručnu i ”pokosio” Audija!

Ilustracija: Riportal

Proteklog tjedna dogodila se 81 prometna nesreća, od kojih su dvije bile teže, a 79 ih je bilo lakših

Na prometnicama na području Policijske uprave primorsko-goranske proteklog tjedna dogodila se 81 prometna nesreća, od kojih su dvije bile teže, a 79 ih je bilo lakših.

U ovim prometnim nesrećama dvije su osobe teže, a 14 ih je lakše ozlijeđeno. Materijalna šteta procjenjuje se na oko 609.000 kuna. U prometnim nesrećama sudjelovao je jedan pješak, 26 stranih državljana i pet alkoholiziranih vozača.

VIDEO DANA:

Alkotestirano je 247 vozača, od kojih je kod njih 24 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg, kod dva do 0,50 g/kg (mladi i profesionalni vozači), a jedan je vozač odbio provjeru alkoholiziranosti. Najviše alkoholiziranih vozača, njih 15 je bilo u dobi iznad 35. godine života, sedam ih je bilo u dobi između 25. i 35. godina života, a pet u dobi između 18. i 25. godine.

Najveća koncentracija alkohola od 2,07 g/kg izmjerena je 26-godišnjem vozaču teretnog vozila marke Citroen, riječkih registracijskih oznaka. Naime, u večernjim satima 29. lipnja parkirao je navedeno vozilo u Osječkoj ulici u Rijeci, a da nije poduzeo sve potrebno da vozilo samo ne krene. Uslijed toga vozilo se pokrenulo i udarilo u osobno vozilo marke Audi, riječkih registracijskih oznaka, koje je 49-godišnji vozač nepropisno parkirao na stanici gradskog autobusa.

Oba vozača su prekršajno sankcionirana temeljem odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama, i to: vozač Audija zbog nepropisnog parkiranja, dok je 26-godišnjak zadržan u službenim prostorijama policije do prestanka djelovanja alkohola te je protiv njega podnijet optužni prijedlog zbog vožnje pod utjecajem alkohola i nepoduzimanja mjera kojima se sprječava da vozilo samo krene.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari