TIK DO MORA

PAJOL OPEN: Poznati riječki kafić na Pećinama organizira besplatni turnir u stolnom tenisu!

Pajol Open – prvi turnir u stolnom tenisu tik do mora!
Poznati riječki kafić Pajol, omiljeno ljetno odredište brojnih Riječana, sljedeću srijedu, 25. kolovoza organizira besplatni turnir u stolnom tenisu!
Sudjelovanje na turniru je besplatno, dakle nema kotizacije, a vrijede sljedeća pravila:
•Ovisno o broju prijava (ograničenje na 32 igrača/ice) u planu su dva formata natjecanja: kup ili razigravanje po skupinama.
•Obavezno je nošenje svoje opreme (reket).
•Na turniru se mogu prijaviti punoljetne osobe (navršenih 18 godina) kao i strani državljani (također punoljetni).
•Kategorije natjecanja su pojedinačno i u parovima.
•Svaka se osoba može prijaviti makismalno jednom u obje kategorije.
•Ovisno o formatu predviđeno vremensko trajanje turnira je od 16h do 20h.
•Skrećemo pozornost da je turnir amaterskog karaktera, no profesionalci se također mogu prijaviti te ovisno o ukupnom broju prijava razmotriti ćemo i tu kategoriju natjecanja.
•Igrač/ica koji prvi osvoji 11 poena osvaja set, a igra se na dva dobivena seta.
VIDEO DANA:
•Pri rezultatu 10:10 igra se produženi set, na dva poena razlike, npr. 12:10, 13:11 itd.
•Poslije svakog seta, mijenjaju se strane.
•Nije dozvoljeno, kao u tenisu, lopticu udariti iz voleja (prije nego što odskoči).
•Loptica je ispravna ukoliko pogodi isključivo gornju površinu ili ivice, ali ne i bočne ivice stola.
•Svaki igrač/ica servira dva puta, nakon čega protivnik/ica dobija servis. Izuzetak je ako se igra produžetak seta, npr. pri rezultatu 10:10, tada svaki igrač/ica servira naizmjenično.
•U igri parova, servis mora ići dijagonalno iz svoje desne polovine u protivničku, a kod pojedinačne igre, nema ograničenja.
•Tzv. “automat” pri rezultatu 6:0, gdje se set prekida tj. osvaja ga igrač/ica koja je ima šest peona.
•Bodovanje (u slučaju natjecanja po skupinama): pobjeda donosi dva boda, poraz nula bodova.
Naravno, ukoliko imate simptome poput povišene temperature, kašlja ili slično, a vezano za covid-19, ostanite doma, biti će još prilike za sudjelovanjem.