Riječani i Gorani, sudionici zimske olimpijade i FIS dječjeg natjecanja SkiriTrophy, na primanju u PGŽ

Idi na originalni članak

Od 20 olimpijaca na ZOI u Južnoj Koreji njih 8 bilo je s područja Primorsko-goranske županije

Oglas

Sudionici ZOI u Južnoj Koreji iz Primorsko-goranske županije i osvajači medalja na 35. međunarodnom FIS dječjem natjecanju SkiriTrophy bli su gosti prostoru Primorsko-goranske županije gdje su ih primili zamjenik župana Marko Boras Mandić i pročelnik UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Valerij Jurešić.

Iz Primorsko-goranske županije na zimskoj olimpijadi u Pyeongchangu sudjelovali su Leona Popović, Lana Zbašnik i Ida Štimac iz SK Rijeka te nordijci Gabrijela Skender i Edi Dadić iz TSK-a Ravnogorac i Krešimir Crnković iz TSK Budućnost – Brod Moravice.

Prijemu su također prisustvovali i tajnik Skijaškog saveza PGŽ Darko Štimac, te trener Nordijske reprezentacije Hrvatske i trener TSK Ravnogorac Zoran Skender, trener biatlonske reprezentacije Hrvatske i TSK Budućnost-Brod Moravice Dejan Brajdić te treneri Ferdinand Petrović (SK Bjelolasica-Mrkopalj) i Dragan Naglić, predsjednik i trener SK Goranin-Delnice.

Denis Štimac, predsjednik Skijaškog saveza PGŽ predstavio je mlade pobjednike 35. Skiritrophy-u, prethodno poznatog kao „Topolino“, a koje se smatra neslužbenim europskim prvenstvom za najmlađe kategorije. Pobjednici koji su osvojili najsjajnije odličje su bili u disciplini na 1,5 km klasičnim načinom trčanja Nives Barićevac iz SK Bjelolasica Mrkopalj te Matija Štimac iz SK Goranin Delnice te srebrno Paola Živanović i Boris Štefančić, oboje iz Goranina, a kao Županija ukupni pobjednici Siritrophy-a.

Trener biatlonske reprezentacije Hrvatske i TSK Budućnost-Brod Moravice Dejan Brajdić je naglasio je da je neophodno ulaganje u infrastrukturu, ali i potaknuti bavljenje sportom i tjelesnom i zdravstvenom kulturom kod djece, makar i ono rekreativno.

Trener SK Rijeka Goran Rački istaknuo je i činjenicu da je prosjek godina ovih olimpijaca 18 te da pred njima predstoji dobra budućnost kao i mogućnost natjecanja još na dvije –tri olimpijade.

Zamjenik župana Boras Mandić podsjetio je da je PGŽ u samom vrhu u Republici Hrvatskoj po izdvajanjima sredstava za sportsku infrastrukturu i nabavku opreme. Naveo je primjer uspjeha zadnjih pet godina učinjenog u razvoju skijanja na Platku te istaknuo kako će se i realizacijom projekta Nordijskog centra omogućiti produženje bavljenja aktivnosti i na području Mrkoplja.

Zamjenik župana ocijenio je da uspjesi sportaša daju lijepu sliku o našoj županiji te nadodao: “Mi u Primorsko-goranskoj županiji uvijek ćemo biti ponosni na vas, i naša će vrata uvijek biti otvorena za vas,” rekao je pri tom istaknuvši činjenicu kako je od 20 olimpijaca na ovoj zimskoj olimpijadi, njih 8 bilo s područja PGŽ.

Pročelnik UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Valerij Jurešić izjavio je da prema strateškim smjernicama raste financijska podrška u sport, a u čemu posebnu ulogu imaju ulaganja u zimske sportove, i pri tom naveo i potrebu uključenja financiranja i od strane države.

Zimski olimpijci zahvalili su se na ovim dosadašnjim ulaganjima kojima je omogućeno stvaranje kvalitetnijih uvjeta za uspješnije bavljenje sportom.

Foto: PGŽ

Exit mobile version