BRAVO! Barakude uvjerljivo do polufinala Europskog prvenstva

Barakude su u posljednjem susretu četvrtfinala u Budimpešti pobijedile Grčku s 14:11 (6:3, 4:3, 3:3, 1:2) izborivši deveti polufinale u svom 14. nastupu na europskim prvenstvima.

U borbi za finale odabranici izbornika Ivice Tucka igrat će u petak protiv Španjolske koja je u četvrtfinalu zaustavila Srbiju. U drugom polufinalu sastaju se Crna Gora i Mađarska.

U večerašnjem četvrtfinalu presudila je odlična obrana Hrvatske s igračem manje, jer su Grci od čak 15 napada s igračem više iskoristili samo šest, donosi hrt.hr.

Naši su vaterpolisti pobjedu praktički osigurali već u prvoj trećini, koju su dobili sa 6:3. U 12. minuti bilo je 8:3, uz po tri gola odličnih Jokovića Vrlića te devet obrana fenomenalnog Bijača. U poluvremenu je Hrvatska vodila s 10:6, a nakon treće četvrtine 13:9, da bi u zadnjom periodu Barakude znalački i smireno privele utakmicu kraju.

Hrvatsku su do pobjede protiv Grčke predvodili Maro Joković s četiri te Javier Garcia Josip Vrlić s po tri gola, dok je Marko Bijač skupio 13 obrana. U grčkim redovima najefikasniji je bio Angelos Vlachopoulos s tri gola.

Bio je to jedanaesti hrvatsko – grčki dvoboj na europskim prvenstvima i Hrvatska nikada nije poražena. Upisala je osam pobjeda i tri remija.

Zanimljivo, Hrvatska je protiv Grčke odigrala i jubilarnu 100. utakmicu na europskim prvenstvima. Prvu je odigrala u Sheffieldu 1993. protiv Rusije u prvom kolu upisavši pobjedu 11-7. Dosad imamo 61 pobjedu uz 10 remija i 29 poraza.