CROATIA ĐAKOVO – RIJEKA 0:3 Rutinska pobjeda Rijeke golovima Gorgona, Črnica i Gavranovića

Rijeka je prvi gol (Gorgon) zabila tek u 45. minuti, no sigurna pobjeda niti jednog trenutka nije bila upitna

U utakmici 1/16 finala Kupa Hrvatske Rijeka je u Đakovu pobijedila momčad Croatie Đakovo rezultatom 3:0.

Strijelci su bili Gorgon (45), Črnic (51) i Gavranović (57).

Gostovanje u Đakovu donijelo je očekivano slavlje riječke momčadi, iako je domaćin odlično parirao, posebice u prvom poluvremenu.

dakovo-rijeka-svi

Trebalo je dočekati prvu minutu sudačke nadoknade kada je Handžić gurnuo loptu za Gorgona koji se sjurio prema golu i poentirao – 0:1. Bio je to trenutak koji je uvelike olakšao Rijeci nastavak utakmice jer silna terenska dominacija sve do posljednjih trenutaka prvog dijela nije dala željeni učinak.

Udarci Handžića u 1. i 25. minuti koji su otišli pored vratnice bile su najbolje prilike Rijeke u prvom dijelu, uz pokušaj Gorgona glavom u 40. minuti.

rijeka-99

U drugom dijelu Rijeka je stvorila niz prilika, a na kraju je dominaciju okrunila s dva gola. Prvo je u 52. minuti Šofranac dugom loptom pronašao Črnica koji je izbio sam pred vratara Đakova – 0:2.

Uslijedili su pokušaji Črnica i Handžića koje je zaustavio vratar Đakova, a zatim je u 57. minuti stigao treći gol. Tek što je ušao u igru, Gavranović je iskoristio ubačaj Zute i glavom pospremio loptu u mrežu – 0:3.