VATRENIMA SAMO BOD

HRVATSKA – ČEŠKA 1:1 Vatrenima će trebati pobjeda protiv Škotske za prolazak u idući krug

Rezultat se čini pravednim jer su i jedna i druga reprezentacija imali prilike za pobjedu. Ipak, dojam o igri Vatreih nije se previše popravio…

U utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1-1 protiv Češke i tako zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Nakon još jednog prilično frustrirajućeg prvog poluvremena, individualna akcija – zapravo majstorija Ivana Perišića i njegov izjednačujući gol na samom početku drugog dijela utakmie – ostavili su nade Hrvatskoj da će proći grupu i ući  u eliminacijske borbe na Europskom prvenstvu.

No, za to će Hrvatskoj trebati pobjeda i tri boda u susretu posljednjeg, 3. kola naše skupine protiv Škotske…

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Najbolju priliku za Hrvatsku u prvom poluvremenu imao je Ante Rebić, samo minutu nakon što su Česi poveli, ali je u situaciji kad je bio sam pred češkim vratarom Vaclikom pucao pokraj vrata.

Dalićevi izabranici su odigrali bolje u drugom poluvremenu i bili opasniji pred suparničkim vratima, a najbolju priliku imao je u 73. minuti Nikola Vlašić, ali je njegov šut sa desetak metara prošao pokraj lijeve vratnice.

Nakon nepotpunog drugog kola Češka je vodeća s četiri boda. Engleska ima tri, a Hrvatska je treća s jednim bodom. Bez bodova je Škotska.

Hrvatska će u posljednjem kolu, u utorak, 22. lipnja, protiv Škotske morati pobijediti kako bi konkurirala za plasman u osminu finala. I taj će dvoboj biti odigran na Hampden Parku u Glasgowu.