PRVI PORAZ

Nažalost, nogometaši Opatije prekinuli su niz pobjeda u Drugoj HNL. Upisali su prvi poraz i to protiv ekipe Cibalije iz Vinkovaca rezultatom 0:1.

OPATIJA – CIBALIA 0:1 (0:0)

RIJEKA – Stadion “Kantrida”. Utakmica 5. kola Druge Hrvatske nogometne lige. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Bez gledatelja.

Strijelci: 0:1 Baraban (80),

OPATIJA: Iveša, T.Maloku, Jukičić, Ivančić (od 45. Weitzer), Glavaš, Bogolin (od 73. Malinić), Pejanović, Lucić (od 59. Junuzović), Matulja (od 59. Fumić), Bertoša (od 29. Rudan) , Zgrablić

CIBALIA: Đaković, Ciprić (od 65. Galić), Baltić, Stanić (od 80. Nikolić), Diyoke, Karabatić, Išasegi, Jajalo (od 88. Božić), Oršolić, Baraban (od 88. Šarić), Miljanić (od 64. Bajić)

Po vrlo toplom, pravom ljetnom vremenu, nogometaši Opatije i njihovi gosti iz Cibalije odigrali su susret u sklopu petoga kola 2.HNL. Iako na samom stadionu pod stijenama nije bilo gledatelja iz dobro znanih razloga, povrh stijena te iznad “Armadine” tribine, okupilo se oko stotinjak ljubitelja nogometa.

Utakmica je počela vrlo rastrčano s obje strane uz nekoliko udaraca koji nisu bili ozbiljna prijetnja vratarima.

U 6. minuti Karlo Išasegi je opasno pucao po vratima Opatije, međutim lopta pogađa “malu mrežicu”. Opatija prvi puta ozbiljnije prijeti u 11. minuti kada iz slobodnog udarca Kristijan Glavaš gađa malo preko vrata gostiju iz Vinkovaca. Nakon pola sata igre, Opatijci ostaju bez iskusnog Matea Bertoše kojega je zbog ozljede morao zamjeniti Josip Rudan.

Utakmica je od tog trenutka podosta usporila te unatoč laganoj dominaciji gostiju, do kraja poluvremena više nismo vidjeli prilike.

Drugo poluvrijeme započinje izmjenom u redovima domaćina kada Ivančića mjenja Ivor Weitzer.

Ponovno smo gledali veliku borbu na sredini terena sa blagom inicijativom Vinkovčana ali niti jedna momčad nije uspijevala doći do prilike za udarac prema vratarima. Tek u 66. minuti vidjeli smo pokušaj Ivana Galića za goste, ali lopta odlazi pored lijeve vratnice Vanje Iveše. Nedugo zatim Iveša mora reagirati na udarac glavom Cibalijinog Jakova Karabatića nakon udarca iz kuta.

U 80. minuti sijevnula je polukontra gostiju nakon oduzete lopte na sredini terena. Loptu u prostor dobio je Išasegi, Iveša je uspio udarac blokirati ali samo do Ivana Barabana koji nije imao težak zadatak te gura loptu u praznu mrežu za prednost Cibalije od 0:1.

Opatija je od tog trenutka jurnula po pogodak. Vidjeli smo nekoliko opasnih ubačaja u kazneni prostor gostiju iz Slavonije ali nije bilo ozbiljnije prijetnje po vratara Đakovića.

Prvi je to poraz Opatije u njihovoj premijernoj sezoni Druge HNL te je na taj način prekinut niz od tri uzastopne pobjede. Opatija u idućem kolu gostuje kod Dubrave u Zagrebu. (C.B.)