Orijent 1919 poveo pa stao na Krimeji. Za sedam dana “popravni” u Šibeniku!

Orijent 1919 poražen u prvoj utakmici na Krimeji u nastavku sezone

ORIJENT 1919 – BSK 1:2

RIJEKA – Igralište na Krimeji. Utakmica 18. kola Druge HNL. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Gledatelja: 600

Strijelci: 1:0 Črnko (14), 1:1 Dabro (43), 1:2 Dabro (47)

Žuti kartoni: Kovačić, Raguž, Gibane, Ilinčić (BSK)

Crveni karton: Gibane (82, drugi žuti karton)

Nogometaši Orijenta 1919 doživjeli su poraz u prvoj domaćoj utakmici u nastavku sezone, BSK je dvama pogocima Marka Dabre zasluženo odnio bodove s Krimeje.

U 14. minuti Orijent 1919 je zatresao mrežu gostiju. Napad je počeo Monjac na desnoj strani, lopta se odbila na suprotnu stranu do Travaglije, uslijedio je precizni ubačaj, Črnko je više skočio od visokih stopera BSK-a i glavom loptu poslao u mrežu – 1:0.

U 43. minuti Marko Dabro je predriblao i nadtrčao nekoliko igrača Orijenta 1919, ušao u kazneni prostor i loptu mirno plasirao u mrežu – 1:1. Odmah početkom drugo dijela utakmice zabio je gostujući napadač i drugi puta!

U 63. minuti trener Fausto Budicin promijenio je dvojicu igrača, Fatić i Gerc trebali su pojačati pritisak na gostujuću obranu.

U 82. minuti Gibane je morao u svlačionicu nakon drugoga žutoga kartona no Orijent 1919 nije uspio iskoristiti igrača više.