KVALIFIKACIJE ZA SP

POBJEDA VATRENIH NA RUJEVICI: Perišić i Modrić spasitelji Hrvatske; Dalić napokon na vrijeme izvršio izmjene

Hrvatska je u utakmici 3. kola Skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. na Rujevici pobijedila Maltu

Stvar su “izvukli” veterani Perišić i Modrić koji su u igru ušli u 54. minuti, baš kao i naš treći strijelac Brekalo.

HRVATSKA – MALTA 3:0

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevicci. Utakmica 3. kola skupine H kvalifikacija za SP. Bez gledatelja.

Strijelci: 1:0 Ivan Perišić (62), 2:0 Luka Modrić (74, 11m), 3:0 Josip Brekalo (90)

HRVATSKA: Livaković; Juranović, Vida, Duje Ćaleta Car, Melnjak; Kovačić, Badelj, Pašalić; Vlašić, Budimir, Oršić

MALTA: Bonello; Pepe, Borg, Shaw; Gulliaumier, Kristensen, Camenzuli, Mbong; Pisani, Teuma, Satariano

“Rezervna” postava Hrvatske nije u prvom poluvremenu uspjela “probiti” kvalitativno inferiorne no “dosadno” uporne i hrabre Maltežane pa je izbornik Dalić praktički odmah po ulasku u drugo poluvrijeme obavio tri izmjene. Izašli su Badelj, Budimir i Pašalić (koji je u prvom dijelu nakon udarca glavom loptom pogodio stativu) i to se pokazalo Dalićevim pobjedničkim potezom.

Maltežane je napokon tek u 62. minuti slomio Ivan Perišić. Borna Barišić je s lijeve strane lijepo ubacio u srce peterca gdje je natrčao Perišić i zakucao loptu u mrežu – 27. put u hrvatskom dresu!

Pobjeda je osigurana u 74. minuti. Gosti su nam nepotrebnim i neopreznim igranjem rukom nakon ubačaja s lijeva darovali penal. Luka Modrić je bio siguran izvođač najstrože kazne, i s vodstvom 2:0 Hrvatska je mogla mirno privesti utakmicu kraju.

Pobjedu je u 90. minuti nakon nesebične asistencije Perišića potvrdio Brekalo.

Hrvatska se u prvom poluvremenu mučila bez glavnih vedeta. Prvo je u 2. minuti Nikola Vlašić umalo zabio, da bi u 14. Mario Pašalić glavom stresao gredu, da bi Juranović u 18. igrao rukom u kaznenom prostoru Hrvatske ali sudac to nije svirao, nema ni VAR-a, pa smo se u toj situaciji izvukli, Maltežani su druge strane poludjeli.

U počasnoj loži i Miroslav Ćiro Blazević. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Napadala je Hrvatska u prvom poluvremenu, napadala ali nikako nije mogla zabiti. Zlatko Dalić na poluvremenu je Modrića, Brekala i Perišića poslao na intenzivno zagrijavanje…

U 54. minuti ulaze Luka Modrić, Ivan Perisić, Josip Brekalo. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Nije ovo bila uvjerljiva predstava Vatrenih ali veseli što smo konačno probili led s golovima.

Mislav Orsic, Matthew Guillaumier. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Također, Dalić je u odnosu na Cipar napravio čak sedam promjena, Melnjaku i Vidi je dao šansu od prve minute, isto kao i Juranoviću na desnoj strani. Budimira je gurnuo u špicu napada, Vlašića i Pašalića iza njega, Badelja i Kovačića u sredinu. Trudili su se dečki, davali sve od sebe ali nisu mogli zabiti gol.

Ante Budimir, Kurt Shaw. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL
Milan Badelj, Alexander Satariano. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL
Domagoj Vida Photo: Goran Kovacic/PIXSELL