RIJEKA-BUDAFOKI 1:0 Pobjeda Rijeke u pripremnoj utakmici u Umagu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Budafoki (1:0), mađarskog drugoligaša, u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u Umagu

Trener Simon Rožman na travnjak je od prve minute poslao sastav kojeg su činili igrači koji su imali manju minutažu u ogledu protiv Slovackog.

Rijeka je dobro izgledala od prve minute. U sedmoj minuti Puljić je okušao udarac s 18 metara, ali lopta je otišla iznad grede.

Minutu kasnije Raspopović je ubacio prizemnu loptu, ali branič Budafokija bio je brži od Iglesiasa.

Rijeka je nastavila pritiskati, u 9.i 11. minuti udarac je oprobao Murić, vratar Budafokija u obje situacije dobro je reagirao.

Na drugoj strani Budafoki je u nekoliko navrata stigao pred kazneni prostor Rijeke, ali bez ideje u završnici.

Pritisak se isplatio u 16. minuti. Vuk je izveo korner, Lepinjica je bio najviši, a vratar Poser odličnom reakcijom na kratko je sačuvao mrežu. Raspopović je bio najbrži i poentirao – 1:0.

Rijeka je u završnici imala još jednu priliku, ali udarac Murića iz slobodnog udarac s dvadesetak metara otišao je iznad grede.

U 46. minuti Puljić je odlično proigrao Iglesiasa kloji je izbio sam pred gol, ali udarac je otišao pored vratnice.

Tri minute kasnije Smoličić je lijepo ubacio, Murić je uspio dohvatiti loptu na drugoj vratnici, ali vratar Budafokija bio je siguran.

U 62. minuti Andrijaševićev udarac glavom, na asistenciju Smolčića, još je jednom završio dobrom obranom Posera.

U 63. minuti Čolak je sjajno potegnuo sa 16 metara, ali vratnica je spasila goste.

Na drugoj strani Budafoki je u nekoliko navrata stigao pred kazneni prostor, a najbolja prilika bio je udarac Zsolnaija kojega je odlično ukrotio Nwolokor.