RIJEKA NASTAVLJA EUROPSKI PUT!

Riječani su uz malo sreće mogli već u prvom poluvremenu osigurati nedostižnu prednost, nekoliko lijepih prilika imao je Abass no njegove lopte uglavnom su završavale u čvrstom obrambenom bloku Škota. Sve to nadoknadili su riječki napadači u drugom dijelu utakmice!

RIJEKA – HIBERNIAN 4:1 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 3. pretkola Konferencijske lige. Sudac: Donatas Rumsas (Litva). Gledatelja: 4.000

Strijelci: 1:0 Pavičić (37), 1:1 Magennis (56), 2:1 Abass (68), 3:1 McGinn (73, autogol), 4:1 Bušnja (90+)

RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Tomečak, Krešić, Galović, Smolčić – Čerin, Pavičić – Murić, Abass, Ampem – Obregon

HIBERNIAN: Macey, McGinn, Porteous, McGregor, Doig, Doyle-Hayes, Newell, Boyle, Magennis, Murphy, Nisbet.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hibernian 4:1 u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige i s ukupnih 5:2 izborili plasman u idući krug. Bijele tamo očekuje PAOK koji je uzvratu svladao Bohemian 2:0 i nadoknadio 1:2 iz prve utakmice.

Rijeka je povela nakon lijepe akcije u 37. minuti. Sjajno je većinu posla odradio Ampem koji je ubacio s lijeve strane i odlično pronašao – praktički na petercu – Pavičića koji je samo postavio kopačku i iskoristio “loptu s očima”.

U drugom poluvremenu momčad Hibernbiana je zaigrala ambicioznije što je rezultiralo pogotkom zelenih, ali i s još nekoliko dobrih šansi za njih. Gosti su gol zabili u 56. minuti – Magennis je pobjegao obrani bijelih i iskosa s lijeve strane lijepo zabio za 1:1.

U 63. minuti Hibernian je još jednom ozbiljno zaprijetio, ali Prskalo spašava Rijeku! Boyle je bio s loptom, odlučio je sam sve napraviti, ali Prskalo je pročitao njegov pokušaj s 13-14 metara.

U 67. minuti Obregon je sjajno ukrao jednu loptu McGregoru. Ovaj ga je srušio s leđa i sudac mu je pokazao drugi žuti karton.

U 68. minuti Rijeka je povela s 2:1! Murić je ubacio loptu iz kornera koja je skrenuta prema golu. Pred vratima gostiju najbolje se snšao Abass i iz blizine sigurno pogodio!

Bijeli su vrlo brzo zabili i treći gol, osigurali pobjedu i prolaz u završno kolo kvalifikacija za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige! Dogodilo se to nakon sjajnog ubačaja pred gol Hiberniana, spretni Abass je natjerao McGinna na lošu reakciju i autogol!

U sudačkoj nadoknadi Bušnja je sjajnim prodorom postavio točku na “i” – 4:1!

Rijeka je kvalitetnije ušla u utakmicu, ali bez izrazitih prilika pred golom Hiberniana. Prva velika prilika stigla je u 13. minuti. Murić je podvalio za Obregona koji je odlično ubacio, ali Hayes je izbio loptu ispred Abassa.

Na drugoj strani, dvije minute ranije, Smolčić je sjajnom reakcijom spasio jednu situaciju pred vratima Rijeke, kapetan Rijeke imao je nekoliko sjajnih reakcija kojima je spasio veće opasnosti.

Murićev udarac iz slobodnog udarca s 18 metara otišao je malo iznad grede.

Hibernian je u tom periodu u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali bez izražene prilike. Na drugoj strani, u 29. minuti, Ampem se sjajnim potezom iz prve riješio pratnje, uslijedio je ubačaj. Tomečak je smirio loptu koja je došla do Abassa, ali njegov udarac blokirala je obrana Hiberniana.

Hibernian je prvu priliku ubilježio u 32. minuti, opasan udarac Murphyja i odlična reakcija Prskala.

Nakon nekoliko minuta bez opasnosti na obje strane, u 44. minuti Nisbet je odlično pucao, a Prskalo sjajno obranio.

Rijeka je na kraju prvog dijela mogla do novog gola. Nakon greške obrane Hiberniana, Obregon je odigrao za Abassa. Prvi udarac, je blokiran, lopta se odbila do Abassa koji je ostao sam, ali Macey sjajnom obranom sačuvao je mrežu!