(FOTO, VIDEO) Na Krimeji Orijent 1919 i Kurilovec podijelili bodove, Fausto Budicin debitirao remijem

Orijent je vodio 1:0 ali Krimejčani nisu izdržali do kraja bez primljenog pogotka pa je utakmica Orijent 1919-Kurilovec završila rezultatom 1:1

U utakmici 23. kola Treće HNL Zapad nogometaši Orijenta prekinuli su vlastiti negativni rezultatski niz ali i pozitivni niz Kurilovca s kojim su po prekrsanom vremenu u lijepom ambijentu stadiona na Krimeji podijeli bodove – 1:1.

Krimejčani su poveli 1:0 ranim pogotkom Weitzera (10. minuta) ali nisu izdržali do kraja bez primljenog pogotka. Gosti su izjednačili u kasnoj fazi utakmice, u 71. minuti.