Vratili nam se Vatreni s izdanjem iz Rusije! Sjajna Hrvatska razvalila Slovačku u Trnavi

Vlašić na kraju prvog poluvremena zabio za 1:0, Perišić odmah na startu drugog povisio rezultat na 2:0 a rijetko viđenom majstorijom Petković “zakucao” Slovake. Sve “začinio” Lovren u finišu utakmice

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je sjajnu kvalifikacijsku utakmicu za Euro protiv Slovačke u Trnavi!

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku sa 4-0 (1-0) u utakmici 4. kola u skupini E kvalifikacija za EURO 2020. odigranoj pred 18.098 gledatelja na stadionu Antona Malatinskoga u Trnavi.

Photo: Davor Javorovic/PIXSELLZgodicima Vlašića na isteku prvog poluvremena, Perišića na samom početku drugog dijela i rijetko viđenom majstorijom Petkovića te golom Lovrena u zadnjim minutama Vatreni su dobili Slovačku s 4:0 i pokazali lice koje ih je krasilo na Svjetskom prvenstvu u Rusiji prošloga ljeta kada je Hrvatska postala viceprvak svijeta.

Za ludu, slavljeničku atmosferu zaslužni su i hrvatski navijači koji su se cijeli dan ‘zagrijavali’ u gradu a Vatrene je na stadionu Anton Malatrinsky u Trnavi bodrilo njih više od dvije tisuće.

Stadion po Uefinoj kategorizaciji ima najveće četiri zvijezdice, a kapaciteta je 19.200 gledatelja.

Strijelac vodećeg pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena bio je Nikola Vlašić, kojem je to prvijenac u dresu A reprezentacije.

Hrvatska je udvostručila prednost u drugoj minuti drugog poluvremena, kad se lopta nakon udarca Ivana Perišića sretno odbila od slovačkog stopera Škriniara i prevarila vratara Martina Dubravku.

U 72. minuti treći pogodak ‘vatrenih’ postigao je Bruno Petković nakon sjajnog driblinga u kaznenom prostoru, kojim se oslobodio dvojice slovačkih stopera.

Točku na “i” u 89. minuti stavio je Dejan Lovren pogotkom glavom na ubačaj Brozovića.

Hrvatska je u potpunosti nadigrala Slovačku i već u prvom poluvremenu mogla doći do uvjerljivijeg vodstva, ali su u dvaput greda i s još nekoliko obrana vratar Dubravka spriječili da se to dogodi. No, u drugom poluvremenu se i to promijenilo pa su izabranici Zlatka Dalića došli do uvjerljive pobjede.

Nakon što su sve reprezentacije u skupini odigrale po četiri utakmice na ljestvici vodi Hrvatska sa devet bodova, koliko ima i drugoplasirana Mađarska. Slovačka je na trećem mjestu sa šest bodova, a toliko ih ima i četvrtoplasirani Wales. Na zadnjem, petom mjestu je Azerbajdžan bez ijednog boda.

Prve dvije reprezentacije iz svake skupine izborit će nastup na završnom turniru EURA 2020.

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku utakmicu odigrati u ponedjeljak, 9. rujna, kad će gostovati kod Azerbajdžana. Utakmica u Bakuu započet će u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu.