LATVIJA - HRVATSKA 0:2

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je pretposljednjem nastupu u skupini D kvalifikacija za odlazak na EURO 2024. kao gost svladala Latviju sa 2-0 (2-0) i tako se vratila na drugo mjesto na ljestvici koje vodi u Njemačku

LATVIJA – HRVATSKA 0:2 (0:2)

RIGA – Utakmica 7. kola skupine D kvalifikacija za EURO 2024.

Strijelci: 0:1 Majer (7), 0:2 Kramarić (17)

LATVIJA: Ozols – Černomordijs, Balodis, Ciganiks, Savajnieks – Tobers, Salievs – Jeunzems, Ikaunieks, Daškevičš – Uldrikis

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Erlić, Šutalo, Gvardiol – Modrić ( od 86. Baturina ), Brozović – Kramarić ( od 80. Marco Pašalić ), Majer, Ivanušec (od 61. ,Mario Pašalić) – Budimir

Protiv rezultatski najslabije momčadi u grupi Hrvatska je pobjedom napravila ozbiljan korak prema direktnom plasmanu na Euro, pogotovo jer su danas ranije Wales i Armenija remizirali 1:1.

Golove za Hrvatsku postigli su Majer u 7. i Kramarić u 17. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Hrvatska je stigla do 13 bodova, tri manje od vodeće Turske koja je još ranije osigurala jedno od prva dva mjesta koja vode na EURO, ali i dva više od trećeg Walesa koji je ranije u subotu na gotovanju kod Armenije odigrao 1-1. Armenija je s tim bodom četvrta s osam bodova i više nema izgleda za plasman na EURO, kao i odavno otpisana Latvija koja je kvalifikacije okončala s tri boda.

Hrvatska će se plasirati na EURO ukoliko u utorak u Zagrebu svlada Armeniju, no mogla bi završiti na drugom mjestu i u slučaju neuspjeha protiv Armenije no u tom slučaju Wales ne smije pobijediti Tursku u Cardiffu.

U 80. minuti u igru je umjesto Andreja Kramarića ušao prvotimac Rijeke Marco Pašalić koji se u deset minuta igre uspio pokazati kao itekako potentan igrač za reprezentaciju. U 90. minuti nakon lijepe akcije Majer ga je gurnuo u šansu, Marco Pašalić se lijepo othrvao braniču Latvije i pucao prema golu domaćih. Lopta se odbila od vratnice i šetajući uz gol-liniju otišla pokraj gola. Velika šteta, bio bi to debi iz snova, s pogotkom na kontu za zvijezdu Rijeke.