KVARNERSKA RIVIJERA: Olimpija i Maribor u finalu danas od 19 sati na Rujevici

Nogometaši Olimpije i Maribora igrat će u finalu 66. izdanja Kvarnerske rivijere. Olimpija je u Žuknici nadigrala Osijek i s uvjerljivih 5:1 stigla do plasmana u završnicu, dok je Maribor u Labinu pobijedio Udinese 2:0

Finale Kvarnerske rivijere na rasporedu je u nedjelju od 19, a utakmica za treće mjesto u 17 sati na stadionu HNK Rijeka.

Zapadni ulaz za posjetitelje i blagajana otvaraju se u 16 sati, cijena ulaznice je 20 kuna, za djecu do 14 godina 10 kuna. Vlasnici kompleta ulaznica za sezonu 2017./2018. imaju besplatan ulaz.

Olimpija je povela već na otvaranju utakmice, u šestoj minuti. Nikolovski i Pečar duplim su pasom izigrali obranu, Pečar je na povratnoj pronašao Nikolovskog koji je iz blizine pogodio za vodstvo 1:0.

Samo tri minute kasnije Pečar je povećao prednost. Nogometaš Olimpije potegnuo je sa sedamnaest metara i pogodio za 2:0.

Blizu pogotka Olimpija je bila u 15.minuti. Stojar je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i na drugoj vratnici poslužio zaboravljenog Ivetića čiji je udarac otišao malo pokraj gola.

U 27. minuti zaprijetio je Osijek. Sušić je potegnuo kontru i pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je otišla tik uz vratnicu.

Nova prijetnja Osijeka stigla je u 44. minuti. Sušić je pucao, lopta se od bloka odbila do Jančeka čiji je ubačaj u posljednji trenutak izbila obrana Olimpije.

U 49. minuti Pečar je još jednom povećao prednost. Stojar je prošao po desnoj strani i u petercu pronašao Pečara čiji udarac od bloka odlazi u gol za 3:0.

Četiri minute kasnije Petrović se upisao u strijelce. Na desnoj strani ponovo je nezaustavljiv bio Stojar, ušao je u kazneni prostor i poslužio Petrovića, koji je pospremio loptu u mrežu za 4:0.

Osijek je smanjio u 62. minuti. Nakon što je Ivetić u kaznenom prostoru igrao rukom, sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Sušić i sigurno realizirao za 4:1.

Konačan rezultat postavio je Kurež u 71. minuti. Oslobodio se čuvara i sjajnim udarcem s nekih dvadeset metara od gola matirao Dubrovića za 5:1.

OLIMPIJA – OSIJEK 5:1

Polufinale: Olimpija – Osijek 5:1 (2:0). Stadion Žuknica. Sudac: Marin Rožman.

Strijelci: 1:0 Nikolovski (6′), 2:0 Stojar (10′), 3:0 Pečar (48′), 4:0 Petrović (53′), 4:1 Sušić (59′-11m), 5:1 Kurež (63′).

OLIMPIJA: Pavli, Židan, Ivetić, Vrhovnik (od 60′ Hasanagić), Burin (od 73′ Benedetič), Jovanović, Nikolovski (od 58′ Kurež), Stojar, Pečar, Petrović (od 71′ Keržić), Urbanija.

OSIJEK: Dubrović, Keć, Jozić, Bognar, Vuksan (od 57′ Balunović), Pudić (od 41′ Janček), Kuzminski (od 60′ Stojčević), Jošćak, Sušić, Vladić (od 41′ Mekić), Vojnović (od 54′ Vinogradarac).

MARIBOR – UDINESE 2:0

Polufinale: Maribor – Udinese 2:0 (1:0). Gradski stadion u Labinu. Sudac: Mateo Čalić.

Strijelci: 1:0 Verbič (30′) 2:0 Horvat (54′).

MARIBOR: Stopajnik, Bobarič, Verbič, Mutavčić, Maher, Frešel (od 70′ Rantuša) Horvat (od 67′ Penič), Cener (od 56′ Ciganovič), Vipotnik (od 52′ Martinčić), Šlamberger, Sedej (od Simonič).

UDINESE: Moretti, Zanolla (od 41′ Petrucci), Santagata (od 35′ Aviani), Snidarcig, Parpinel, Mazzolo, Specogna (od 70′ Bevilacqua), Bianco (od 55′ Olivato), Cudrig (od 67′ Capuozzo), Compagnon, Di Franco.