„MAŠINA“ SE ZAGRIJAVA: Rijeka – Rudar Velenje 5:0, dva pogotka Balaja

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudar iz Velenja 5:0 u drugoj pripremnoj utakmici pred domaćom publikom.

RIJEKA – RUDAR VELENJE 5:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 1000.

Sudac: Marko Linić.

Strijelci: 1:0 Balaj (25′), 2:0 Gavranović (28′), 3:0 Balaj (32′), 4:0 Kajević (52′), 5:0 Rebernik (75′).

RIJEKA: Nevistić (od 60′ Ayotunde), Ikić, Mitrović (od 60′ Samardžić), Gavranović (od 46′ Kajević), Gerald (od 63′ Bajić), Brezovec (od 76′ Maleš), Močinić (od 79′ Nakić), Zuta (od 46′ Ristovski), Bertoša (od 79′ Collins), Roshi (od 71′ Rebernik), Balaj (od 76′ Iličić).

RUDAR VELENJE: Radan (od 85′ Čretnik), Knezović, Džinić, Jahić, Ihbeisheh (od 81′ Bratić), Tolimir (od 46′ Grgić), Črnčić (od 64′ Pišek), S. Babić (od 46′ Kurež), Grbić (do 36′ Prašnikar, od 81′ Markovsky), Eterović, M. Babić (od 65′ Pišek).

U dobroj predstavi Rijeka je stvorila niz prilika uz puno dobrih poteza koji su naišli na odobravanje publike.

O dominaciji Rijeke svjedoči da je već nakon pola sata Rijeka vodila 3:0. Nakon početnog pokušaja Balaja glavom, riječki napadač u 14. minuti lijepo je potegnuo, ali ispriječila se greda. Uslijedio je pokušaj Roshija u 21. minuti, a tri minute kasnije Gavranović je sjajnom dugom loptom pronašao Roshija koji je pucao iz okreta, ali vratar Rudara je bio na mjestu.
U 26. minuti Gavranović je ponovo bio na sceni, a njegov prizeman ubačaj Balaj je petom sjajno pospremio u mrežu – 1:0!

Samo dvije minute kasnije Roshi je pobjegao obrani Rudara i nakon što je srušen s leđa sudac Linić pokazao je na bijelu točku. Gavranović, koji je cijelo prvo poluvrijeme publiku oduševljavao potezima, bio je siguran – 2:0.

Već u 32. minuti ponovo se promijenio rezultat na semaforu. Roshi je sjajno izbacio Balaja koji je ostao sam i mirno prebacio vratara – 3:0.

Četvrti gol stigao je u 52. minuti. Bertoša je lijepo ubacio, Kajević je najviše skočio i glavom pospremio loptu u mrežu – 4:0. U 58. minuti Roshi se odlično izborio na desnom boku, lijep ubačaj je stigao do Kajevića koji se našao sam na desetak metara, ali njegov pokušaj zaustavio je vratar Rudara. U 68. minuti Roshi je ponovo pobjegao obrani, sjurio se sam prema golu, ali lopta je otišla preko grede.

U 75. minuti stigao je i peti gol. Bajić je lijepo donio loptu pred kazneni prostor, proigrao je Rebernika koji je s 15-ak metara bio siguran – 5:0.