SUPERSPORT HNL

Ne može bez drame! Rijeka ostala na prvom mjestu HNL-a unatoč porazu u Puli, sve se rješava u zadnjim kolima

Najbolji Riječani danas u Puli bili su – navijači na tribinama stadiona Aldo Drosina!

ISTRA 1961 – RIJEKA 2:0 (1:0)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Utakmica 30. kola SuperSport HNL-a. Sudac: Dario Bel (Osijek). Gledatelja: 6.088.

Strijelci: 1:0 Lawal (28), 2:0 Rozić

ISTRA 1961: Majkić – Valinčić, Koski, Marešić, Kadušić, Lončar, Radošević, Maurić, Lisica, Gagua, Lawal

RIJEKA: Zlomislić – Oreč, Majstorović, Devetak, Goda, Petrović, Gojak, Janković, Djouahra, Fruk, Čop

Nogometaši Rijeke odigrali su danas u Puli vrlo slabu utakmicu, što ih je na kraju stajalo važnih bodova u utrci za naslov prvaka. Iako su stigli u Pulu kao vodeća momčad domaćeg prvenstva, Riječani u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac prema vratima domaćeg vratara Majkića.

Znalo se unaprijed da će u Puli biti teško i da je Istra jedna od najboljih HNL momčadi u proljetnom dijelu prvenstva (koju su Riječani, uz mnogo sreće, izbacili u polufinalu Kupa Hrvatske!), no od Đalovićevih igrača ipak se očekivalo puno više.

Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Trener Radomir Đalović, zbog izostanaka i kartona, morao je napraviti određene promjene u sastavu. U prvoj momčadi našli su se Bruno Goda i Amer Gojak, dok u kadru nije bilo Stjepana Radeljića i Lindona Selahija, što se itekako odrazilo na balans momčadi.

Rijeka je u prvom poluvremenu najozbiljnije zaprijetila u 17. minuti. Bila je to lijepa akcija Oreča, Čopa i Jankovića, čiji je udarac blokiran u korner. Iz akcije nakon kornera, Fruk je pucao s lijeve strane prizemno, kraj bliže vratnice.

Puležani su poveli u 28. minuti. Domaći su lijepo izašli preko desne strane, odakle je Lisica ubacio na drugu vratnicu, a Lawal neobranjivo iz blizine zakucao loptu ispod grede u bliži Zlomislićev kut. Kapetan Rijeke dodirnuo je loptu, no ona je bila prejako upućena te je završila u mreži.

Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Trener Đalović na poluvremenu je promijenio dva igrača – umjesto Čopa i Gojaka ušli su Menalo i Ilinković. Igra Rijeke dobila je nešto na tempu i agresivnosti, no prave šanse za pogodak izostale su.

S druge strane, Istrijani su svoje prilike znali iskoristiti. U 70. minuti domaći su poveli s 2:0. Pogodak je bio preslika prvoga: Lisica je ponovno ubacio s desne strane, a Rozić na drugoj vratnici lijepo i smireno pogodio malu mrežicu iza nemoćnog Zlomislića.

Samo nekoliko minuta nakon toga, prva prava prilika za Rijeku – Menalo je podvalio loptu za Fruka koji je izašao sam pred Majkića. Vratar domaćih se raskrilio i uspio tek malo dodirnuti loptu, što je ipak bilo dovoljno da ona, nakon Frukova udarca, odsjedne točno po sredini grede!

Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

U 75. minuti dvostruka zamjena kod Rijeke – umjesto Petroviča i Djouahre u igru su ušli Dogan i Rukavina.

Dvije minute nakon toga vratnica i za domaće! Moglo je lako biti 3:0. Lončar je u polukontri podvalio loptu za Lisicu koji je lijepim udarcem iskosa s desne strane pogodio vratnicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Dominik Dogan je loptu sjajnim udarcem glavom poslao u mrežu domaćeg vratara ali sudac Bel je poništio pogodak zbog navodnog Doganovog guranja suparničkog braniča. U najmanju ruku dvojbena sudačka odluka.

Uskoro opširnije…

Standings provided by Sofascore

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari