DRUGO IME U PRIJELAZNOM ROKU

PRINOVA U RIJECI Dominic Iankov: Dolazak u Rijeke je dobar potez za mene

Dominic Iankov u subotu je stavio potpis na trogodišnju vjernost Rijeci. Time je postao drugo ime u ljetnom prijelaznom roku.

Iankov, koji je potpisao ugovor na tri godine, u Rijeku je stigao iz Kanade, iz redova Montreal CF, momčadi koja nastupa u MLS-u.

Iankov je rođen u Kanadi gdje je nastupao za “Soccer Academy” u Torontu do 13 godine kada je prešao u redove akademije Sunderlanda.

Nakon toga je karijeru nastavio u dresu bugarskog Ludogoretsa za čiju je prvu ekipu debitirao u svibnju 2018. godine protiv Levskog u čijim je redovima skupio 128 nastupa i 15 golova.  Sezonu 2019./2020. proveo je na posudbi u Botev Vratsi, dok je 2024. godine potpisao za Montreal.

Ujedno, u 17 navrata obukao je dres reprezentacije Bugarske.

Iankov je ofenzivni veznjak, igrač poteza i ujedno četvrti bugarski nogometaš u redovima Rijeke. Prije njega bijeli dres su nosili Georgi Ivanov, Ventsislav Hristov i Valeri Božinov.

– Prvi dojmovi su odlični, svi su me dočekali na sjajan način i jako sam sretan što sam ovdje, rekao je Iankov koji je u redove Rijeke stigao iz Montreala CF, istaknuvši zadovoljstvo transferom.

– Ljudi iz kluba su me kontaktirali i smatram da je ovo dobar potez za mene. Rijeka je prošle sezone napravila sjajne stvari osvojivši prvenstvo i Kup. Vidio sam snimke proslave, navijači su utrčali na travnjak, sve je to ljepota nogometa, rekao je Iankov.

U videu pogledajte cijelu izjavu:

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari