PREDSTAVLJEN I NOVI DRES

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu HNK Rijeka.

Riječani su se zaželjeli nogometa, svaki dobar potez bijelih nagrađen je pljeskom publike koja je u više navrata podignula atmosferu.

Utakmica je krenula prilikom gostiju, udarac Dilana Ortiza glavom išao je ravno u vratara Labrovića.

Rijeka je utakmica otvorila udarcem Obregona (9′) koji je u glavnoj minuti bio i tri minute kasnije kada je, nakon ubačaja iz kuta, udarcem glavom poslao loptu pored vratnice.

Bijeli su prvu stopostonu priliku stvorili u 21. minuti. Nakon lijepog prodora Janković je odigrao za Princea koji se našao oči u oči s vratarom Slaven Belupa, koji je u konačnici iz dvoboja izašao kao pobjednik.

Gosti su prijetili u 30. minuti. Hoxha je odlično odložio za Mioča koji je pucao, a Labrović sjajno brani.

Rijeka je povel u 32. minuti. Obregon je srušen u kaznenom prostoru, Prince je preuzeo odgovornost – 1:0.

Već u 35. minuti ponovo je Obregon u centru pažnje, napadač Rijeke srušen je na 18 metara.

Banda je naštimao nišanske sprave i pogodio iz slobodnog udarca – 2:0.

Raspoloženi Djouahra isprobao je udarac u 37. minuti, a dvije minute kasnije gosti su došli do pogotka.

Nakon ubačaja s desne strane, Mioč je ostao sam u kaznenom prostoru Rijeke – 2:1.

U 44. minuti lijep prodor Djouahre, ali udarac završava u bloku.

Rijeka je drugi dio otvorila prilikom u 56. minuti. Udarac Djouahre zapeo je u bloku, lopta je došla do Gode koji je snažno potegnuo, ali nije bilo preciznosti.

Djouahra je bio posebno raspoložen, u 58. minuti novim opasnim udarcem zaprijetio je Slaven Belupu.

U 72. minuti novi kazneni udarac za Rijeku. Ivanović je srušen u kaznenom prostoru.

Grgić je preuzeo odgovornost, ali vratar Slaven Belupa “pročitao” je stranu i odličnom obranom sačuvao mrežu.

Slaven je mogao do boda u posljednjim trenucima, udarac Mioča s crte je skinuo Radeljić.