Rijeka “zgazila” Škote već u 1. dijelu u Aberdeenu, još samo jedna prepreka do skupina Europske lige!

Acosty i Kvržić igraju na najvišem nivou, Lončar i Čolak maestralno finiširali njihove akcije!

Rijeka je već u prvom poluvremenu uzvratne utakmice 3. pretkola Europske lige osigurala prolazak u play-off toga natjecanja!

Nakon pobjede u Rijeci od 2:0 Rijeka istim rezultatom vodi i na poluvremenu uzvratne utakmice. Škotska momčad od 20. minute ima igrača manje, dva žuta kartona odnosno isključujući crveni u petnaestak minuta skupio je nervozni branič Oyo!

Veliko vodstvo hrvatskom doprvaku donio je Stjepan Lončar u 10. minuti nakon ubačaja Zorana Kvržića. Na 2:0 povisio je u 31. minuti Antonio Čolak nakon još jedne asistencije Kvržića!

Preslatka je ovo “osveta” Rijeke za poraz od istoga protivnika u ljeto 2015. na Kantridi (0:3)!

Grafika: Sofascore

Rijeka je u prvom dvoboju na Rujevici srušila škotskog protivnika 2:0 golovima Čolaka u 62. iz penala i Murića u 87. minuti, a ako prođe u play-off Europa lige, što je sada praktički završena stvar, Bijele tamo čeka bolji iz dvomeča AEK Larnace i belgijskog Genta (prvi susret završen je 1:1).